Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4iOSSwitchANDXONE
Okładka Riptide GP: Renegade (PS4)

Riptide GP: Renegade

Wyścigi futurystycznych skuterów wodnych, zaprojektowane przez studio Vector Unit, twórców dwóch poprzednich odsłon oraz Hydro Thunder Hurricane i Beach Buggy Racing. Riptide GP: Renegade pozwala nam się wcielić w kierowcę skuterów hydro jet.

Wyścigi | skutery wodne | Xbox Play Anywhere

Okładka Riptide GP: Renegade (PS4)

data premiery gry:

19sie2016

iOS

23sie2016

AND

26sie2016

PC PS4

24lut2017

XONE

7gru2017

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Riptide GP: Renegade to wydane na platformę PC, AND itd. wyścigi futurystycznych skuterów wodnych. Grę opracowało studio Vector Unit, czyli ten sam zespół, który wyprodukował dwie pierwsze części serii, jak również Hydro Thunder Hurricane oraz Beach Buggy Racing.

Mechanika

Gra tradycyjnie przenosi nas w bliżej nieokreśloną przyszłość i pozwala wcielić się w specjalistę od kierowania skuterami wodnymi typu hydro jet. Tym razem żegnamy jednak oficjalną ligę Riptide GP. Nasza postać została z niej bowiem wykluczona i tym samym zmuszona do rywalizowania w nielegalnych zawodach. Są one znacznie bardziej niebezpieczne, gdyż toczą się na nie zawsze dobrze zabezpieczonych trasach, a do tego zawodnicy muszą radzić sobie ze ścigającą ich policją.

Kierowane przez nas hydro jety to maszyny mocno futurystyczne, więc ich osiągi znacząco przewyższają wszystko, co dzisiaj jest w sprzedaży. Dzięki temu tempo jazdy jest zabójcze. Zawodnicy mogą wyskakiwać na kilkanaście metrów w powietrze i przed opadnięciem na wodę zdążą jeszcze wykonać zestaw imponujących trików. Podczas zabawy powoli gromadzimy kolejne skutery oraz wydajemy zarobione pieniądze na ich ulepszanie.

Tryby gry

Wydane na platformę PC, AND itd. Riptide GP: Renegade oferuje obszerny tryb kariery, w ramach którego rywalizujemy w nielegalnych wyścigach, walczymy z bossami i powoli umacniamy swoją pozycję w sporcie.

Nie zapomniano także o trybie multiplayer pozwalającym rywalizować w ośmioosobowych wyścigach. Ponadto autorzy przygotowali tryb wyzwań, w którym konkurujemy o pozycje w sieciowych rankingach i próbujemy pokonać zapisy przejazdów innych graczy.

Kwestie techniczne

Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej, trójwymiarowej oprawie graficznej. Widać wyraźny postęp od czasu poprzedniej części, czyli Riptide GP 2. Zarówno otoczenie, postacie, jak i skutery prezentują wyższy poziom szczegółowości. Poprawiono też wygląd wody oraz system dynamicznych fal. Zabawie towarzyszy wpadająca w ucho elektroniczna muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Gry podobne do Riptide GP: Renegade

Klasyfikacja PEGI Riptide GP: Renegade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Riptide GP: Renegade

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 512 MB
  • 400 HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
Najlepsze mobilne gry wyścigowe 2016 roku
Najlepsze mobilne gry wyścigowe 2016 roku

wiadomość25 grudnia 2016

Ruszamy z krótkimi przeglądami najlepszych produkcji mobilnych mijającego roku. Zaczynamy od gier wyścigowych. Znajdziecie tutaj zarówno gry darmowe, jak i takie, która pozbawione są mikropłatności.

Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)
Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)

wiadomość7 września 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne lipca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2, Reigns, Mr. Robot:1.51exfiltrati0n, Eisenhorn: Xenos, Mobius Final Fantasy, Riptide GP: Renegade oraz Legend of the Skyfish.

Riptide GP: Renegade - premiera futurystycznych wyścigów wodnych
Riptide GP: Renegade - premiera futurystycznych wyścigów wodnych

wiadomość26 sierpnia 2016

Doczekaliśmy się premiery Riptide GP: Renegade, czyli gry traktującej o wyścigach futurystycznych skuterów wodnych. Produkcja ukazała się na urządzenia mobilne, pecety oraz konsolę PlayStation 4.

PC
PS4
iOS
AND
XONE
Switch