Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360PC
Okładka Hydro Thunder Hurricane (X360)

Hydro Thunder Hurricane

Wyścigi super szybkich motorówek, rozgrywane w 11 interaktywnych sceneriach. Model jazdy jest czysto zręcznościowy, a do wyboru i odblokowania mamy całą masę różnorodnych maszyn o odmiennych statystykach oraz szeroką gamę skórek zmieniających wygląd łodzi.

Wyścigi | skutery wodne

Okładka Hydro Thunder Hurricane (X360)

data premiery gry:

28lip2010

X360

26paź2012

PC

Hydro Thunder Hurricane to kontynuacja popularnej arcade’owej gry wyścigowej, wydanej w 2000 roku na PlayStation, Nintendo 64 i SEGA Dreamcast. Blisko 2 lata po premierze gry na konsoli Xbox 360, jej twórcy – studio Vector Unit – przygotowali wersję na komputery PC.

W Hydro Thunder Hurricane zasiadamy za sterami superszybkich łodzi motorowych i bierzemy udział w zawodach rozgrywanych w 11 zróżnicowanych sceneriach, takich jak Wyspa Potworów, Trójkąt Bermudzki czy Strefa 51. Tajemnicze i pełne niebezpieczeństw trasy wypełnione są rampami, wodospadami, zniszczalnymi obiektami i licznymi skrótami. Scenerie są bardzo dynamiczne i wręcz żyją „własnym życiem” – dlatego nie raz przyjdzie nam oglądać przygotowane przez autorów wymyślne animacje lub wziąć udział w różnego rodzaju dodatkowych wyzwaniach, uruchamianych w trakcie wyścigu.

Rozgrywka została podzielona na kilka trybów. Podstawowy arcade uzupełnia mniej konwencjonalny Ring Master (swego rodzaju slalom o wzrastającym poziomie trudności) oraz Gauntlet (wybuchowa wersja gry na czas). Całości dopełniają mistrzostwa, łączące trzy powyższe tryby w serię zmagań. Dla wszystkich uwielbiających rywalizację przygotowano specjalny tryb Ghost Race, w którym staramy się pobić czasy naszych znajomych i trafić na specjalną internetową tablicę wyników.

W Hydro Thunder Hurricane powracają klasyczne, znane już fanom łodzie, choć nie zabrakło też zupełnie nowych, oryginalnych bolidów o odmiennych statystykach. W miarę odnoszenia kolejnych zwycięstw odblokujemy wszystkie 20 z nich i zdobędziemy nowe skórki, dzięki którym będzie można zmienić wygląd kontrolowanej łodzi.

Twórcom z Vector Unit udało się przenieść do swojej gry niecodzienny klimat oryginalnego Hydro Thunder. Wszystko to okraszone zostało wysokiej jakości oprawą graficzną (w tym realistycznie zachowującą się wodą), choć sama mechanika gry i silnik fizyczny pozostawiają wiele do życzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Hydro Thunder Hurricane

Klasyfikacja PEGI Hydro Thunder Hurricane

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Hydro Thunder Hurricane

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Windows 8

Wieści ze świata (FIFA 11, Alan Wake, Mass Effect 2) 7/07/10
Wieści ze świata (FIFA 11, Alan Wake, Mass Effect 2) 7/07/10

wiadomość7 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze strzelaniny Blacklight: Tango Down, ścieżce dźwiękowej do przygód Alana Wake’a, nowej odsłonie cyklu Ship Simulator, dacie premiery FIFA 11, ofercie Xbox Live Arcade, a także przyszłych projektach Hideo Kojimy. Zapraszamy do lektury.

Microsoft zapowiada nową edycję Summer of Arcade
Microsoft zapowiada nową edycję Summer of Arcade

wiadomość15 czerwca 2010

Firma Microsoft zaanonsowała oficjalnie nową edycję programu Summer of Arcade, w ramach której w okresie wakacyjnym dojdzie do poszerzenia oferty Xbox Live Arcade o szereg interesująco zapowiadających się tytułów.

Szalone wyścigi motorówek latem w ofercie Xbox Live Arcade
Szalone wyścigi motorówek latem w ofercie Xbox Live Arcade

wiadomość30 marca 2010

Firma Microsoft Game Studios oraz studio Vector Unit zapowiedziały oficjalnie grę wyścigową Hydro Thunder Hurricane. Kontynuacja popularnego dzieła firmy Midway z 2000 roku (PlayStation, Nintendo 64, Dreamcast) zostanie wydana latem wyłącznie w wersji przeznaczonej na konsolę Xbox 360. Grę będzie można nabyć za pośrednictwem serwisu Xbox Live Arcade.

X360
PC