Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2010, 07:48

autor: Jiker

Microsoft zapowiada nową edycję Summer of Arcade

Firma Microsoft zaanonsowała oficjalnie nową edycję programu Summer of Arcade, w ramach której w okresie wakacyjnym dojdzie do poszerzenia oferty Xbox Live Arcade o szereg interesująco zapowiadających się tytułów.

Firma Microsoft zaanonsowała oficjalnie nową edycję programu Summer of Arcade, w ramach której w okresie wakacyjnym dojdzie do poszerzenia oferty Xbox Live Arcade o szereg interesująco zapowiadających się tytułów.

Microsoft zapowiada nową edycję Summer of Arcade - ilustracja #1

W lipcu do bazy serwisu dystrybucji cyfrowej trafi pięć produkcji, którymi Microsoft będzie się starał zachęcić wszystkich posiadaczy Xboksa 360 do skorzystania z XBLA. Chodzi tu o dwuwymiarową, zręcznościową grę akcji Castlevania: Harmony of Despair (potwierdzono tym samym nieoficjalne doniesienia sprzed kilkunastu dni, sugerujące, że Konami pracuje od pewnego czasu nad nową odsłoną słynnego cyklu), wyścigi motorówek Hydro Thunder Hurricane, grę akcji Lara Croft and the Guardian of the Light (w przygotowaniu także wersje na PC, PS3 i Wii), niesamowicie zapowiadającą się platformówkę Limbo, a także sieciową strzelaninę z widokiem z trzeciej osoby Monday Night Combat.

Zdecydowanie najciekawiej z nich prezentuje się oczywiście odrębna historia bohaterki cyklu Tomb Raider, a także dzieło niezależnego studia Playdead (Limbo), nad którym pracuje ono już od ponad trzech lat. Fanom rozgrywki sieciowej do gustu przypadną zapewne dynamiczne wyścigi Hydro Thunder, rozwijające idee zaserwowane w tej klasycznej już niemal serii, a także całkiem oryginalne Monday Night Combat. Więcej informacji na temat nowej Castlevanii poznamy zapewne w przeciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin – liczymy na to, że dzieło firmy Konami zostanie dokładnie opisane w trakcie trwających właśnie targów E3.

Microsoft zapowiada nową edycję Summer of Arcade - ilustracja #2

Castlevania: Harmony of Despair

Jednocześnie pragniemy poinformować, że wczoraj poznaliśmy cenę jednej z wymienionych wyżej pozycji. Chodzi mianowicie o nowe przygody Lary Croft, opracowywane przez ekipę Crystal Dynamics, które będzie można nabyć za równowartość 1200 punktów MS, czyli około 15 euro. Produkcja stanowiąca miks platformówki, strzelaniny i gry logicznej, prezentująca akcję z rzutu izometrycznego, będzie zatem należeć do grona najdroższych gier dostępnych w XBLA.

Aktualnie czekamy na dokładną rozpiskę premier, a także ujawnienie cen kolejnych czterech produkcji. Pamiętamy jednocześnie, że dotychczasowe akcje Summer of Arcade kończyły się wielkimi sukcesami. W ich trakcie Xbox Live Arcade odnotowywało zazwyczaj ponad 50-procentowy wzrost zainteresowania ofertą. Zapewne nie inaczej będzie w tym roku.