Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2010, 11:59

Wieści ze świata (Doom 4, Limbo, Half-Life 2) 28/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o ścieżkach dźwiękowych do czwartych odsłon serii Doom i SOCOM, demie N3II: Ninety Nine Nights, Limbo w wersjach na PC i PS3, a także aktualizacji Half-Life 2 i premierze wersji na Maca. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o ścieżkach dźwiękowych do czwartych odsłon serii Doom i SOCOM, demie N3II: Ninety Nine Nights, Limbo w wersjach na PC i PS3, a także aktualizacji Half-Life 2 i premierze wersji na Maca. Zapraszamy do lektury.

Doom 4

Redakcja serwisu zConnection donosi, że kompozytorem ścieżki dźwiękowej do czwartej odsłony serii Doom zostanie z dużym prawdopodobieństwem Trent Reznor, frontman kapeli Nine Inch Nails. Gdyby powyższa plotka znalazła potwierdzenie w rzeczywistości, Doom 4 byłby kolejną grą, w której moglibyśmy usłyszeć muzykę stworzoną przez jedną z głównych gwiazd industrialnego rocka. Reznor jest bowiem autorem soundtracka do pierwszego Quake’a, zaprojektowanego przez studio id Software w 1996 roku. Na weryfikację powyższej informacji będziemy musieli najprawdopodobniej poczekać jeszcze kilka miesięcy – firmy Bethesda oraz id Software przyznały bowiem swego czasu, że temat Dooma 4 zostanie poruszony dopiero w trakcie sierpniowej imprezy QuakeCon 2010.

N3II: Ninety Nine Nights

Do oferty Xbox Live trafiła wersja demonstracyjna slashera o tytule N3II: Ninety Nine Nights, poinformował wydawca, firma Konami. Plik z demem, umożliwiającym przetestowanie jednego z początkowych fragmentów produkcji, zajmuje 606 MB. Aktualnie mogą go pobrać wyłącznie posiadacze złotego abonamentu XBL. N3II: Ninety Nine Nights zadebiutuje na europejskim rynku w lipcu bieżącego roku. Więcej informacji na temat gry opracowywanej przez dwa studia deweloperskie (Feel Plus i Q Entertainment) znajdziecie w jednej z naszych poprzednich wiadomości.

Wieści ze świata (Doom 4, Limbo, Half-Life 2) 28/05/10 - ilustracja #1

Lost Planet 2

Firma Capcom ujawniła, że w przyszłym tygodniu udostępniony zostanie kolejny dodatek DLC do gry akcji Lost Planet 2, w skład którego wejdą dwie nowe mapy do trybu multiplayer (The Dockyard Battle oraz Frozen Wasteland). Map Pack #2 zostanie udostępniony 2 czerwca w cenie 400 punktów MS/3,99 euro, za pośrednictwem usług Xbox Live i PlayStation Network.

Wieści ze świata (Doom 4, Limbo, Half-Life 2) 28/05/10 - ilustracja #2

SOCOM 4

Trent Reznor być może będzie kompozytorem ścieżki dźwiękowej do Doom 4, z kolei Bear McCreary, znany szerzej jako autor muzyki do serialu Battlestar Galactica, zajmie się opracowaniem soundtracka do strzelaniny SOCOM 4. Z informacji ujawnionych przez Sony Computer Entertainment wynika, że oprawa muzyczna zostanie utrzymana w stylu mocno azjatyckim. Czy przypadnie do gustu miłośnikom sieciowych zmagań spod znaku SOCOM-a? Przekonamy się o tym w listopadzie 2010 roku, kiedy najnowsza produkcja studia Zipper Interactive trafi do sprzedaży.

Limbo

Wszystko wskazuje na to, że Limbo – niezwykła pod względem artystycznym platformówka z elementami gry logicznej – zostanie wydana nie tylko na Xboksa 360 (Xbox Live Arcade), ale również na PlayStation 3 i PC. Sugerują to wpisy dokonane przez amerykańską organizację ESRB. Najnowsza produkcja studia PlayDead w wersji na X360 zostanie udostępniona jeszcze w tym roku. Założenia Limbo wyjaśnia pokrótce jeden z najnowszych zwiastunów gry.

Half-Life 2

Użytkownicy Maca korzystający z platformy Steam mogą już pokusić się o kupno zestawu gier wchodzących w skład cyklu Half-Life 2podstawowej edycji, a także dwóch rozszerzeń: Half-Life 2: Episode 1 oraz Half-Life 2: Episode 2 (w cenie objętej 30% promocją). Jednocześnie firma Valve poinformowała o zaktualizowaniu pecetowych wersji tychże produkcji. W ramach łatki uzupełniła je o wsparcie SteamPlay (odtwarzanie tej samej pozycji na PC i Macu), Steam Cloud (przechowywanie save’ów na zewnętrznym serwerze), a także steamowych Osiągnięć (32 Achievementy dla Half-Life 2 i 13 dla Episode One).

de Blob: The Underground

W najnowszym numerze magazynu Nintendo Power zawarta została zapowiedź nowej odsłony cyklu de Blobde Blob: The Underground na Wii i Nintendo DS. Gra będzie posiadać zmienioną mechanikę rozgrywki (uwzględniającą dwuwymiarowe, platformowe etapy), a także wsparcie dla dwuosobowej kooperacji w wersji na Wii. Produkcja, której wydawcą jest firma THQ, ukaże się wiosną 2011 roku.

Castlevania: Harmony Of Despair

Castlevania: Harmony Of Despair – nowa odsłona serii Castlevania – zostanie wydana na Xboksa 360 (niewykluczone, że także na inne platformy, np. PS3), wynika z informacji podanych przez australijski urząd OFLC. Według plotek produkcja ma być wymagającą platformówką, dopuszczającą możliwość jednoczesnej rozgrywki nawet sześciu osobom. Jej sprzedaż ma się odbywać za pośrednictwem serwisu Xbox Live Arcade.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w Galeriach...

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds X360

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds PS3

Killzone 3

Tiger Woods PGA Tour 11

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

The Sims 3 - Seks w wielkim mieście

Gramy w Alpha Protocol Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry