Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360Wii
Okładka Tiger Woods PGA Tour 11 (PS3)

Tiger Woods PGA Tour 11

Tiger Woods PGA Tour 11 jest grą sportową wyprodukowaną przez firmę EA Sports z myślą o entuzjastach golfa. Gracze mają okazję wcielić się m.in. w Tigera Woodsa oraz Rory’a McIlroy'a i wziąć udział w cyklu prestiżowych zawodów golfowych PGA Tour.

Sportowe | golf | PlayStation Move

Okładka Tiger Woods PGA Tour 11 (PS3)

data premiery gry:

8cze2010

X360 PS3 Wii

Kolejna część popularnej serii symulatorów golfa stworzonych przez doświadczone studio Electronic Arts. W tym roku sygnowana nie tylko przez Tigera Woodsa, ale także Rory’a McIlroy'a - europejskiego golfistę z Irlandii Północnej.

Tradycyjnie już w nowej odsłonie serii gracz może wziąć udział w wielu profesjonalnych turniejach golfowych z cyklu PGA Tour Championship, w tym między innymi w zawodach TPC Scottsdale. Poza znanymi z poprzednich części trybami rozgrywki gra oferuje dodatkowo możliwość wzięcia udziału w prestiżowym turnieju Ryder Cup, rozgrywanym na polu golfowym Celtic Manor. Dzięki temu w PGA 11 mogą ze sobą rywalizować drużyny amerykańskich i europejskich golfistów.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, w Tiger Woods PGA Tour 11 twócy ponownie postawili na realizm. Znacznie poprawiono fizykę gry, zadbano o realistyczny wpływ wiatru na tor lotu piłki oraz udoskonalono system celowania z uwzględnieniem elementu przypadkowości.

Zniknęło też ograniczenie dotyczące położenia dołków na greenie. W PGA Tour 11 w trybie online ich ulokowanie zależy od tego jak rozmieszczono je na prawdziwych polach golfowych (położenie dołków w rzeczywistości zmienia się w trakcie sezonu), natomiast w trybie single player potrojono ilość możliwych lokalizacji, przez co rozgrywka jest znacznie bardziej urozmaicona. Ponadto programiści oddali w ręce graczy nowe narzędzie, które pozwala prześledzić drogę jaką piłeczka przebyła po greenie od momentu ostatniego uderzenia aż do wpadnięcia do dołka.

Poza sterowaniem padem gracz ma także możliwość wykorzystania nowoczesnego kontrolera Sony nazywanego potocznie "Różdżką" (w wersji na PS3), a także kontrolera MotionPlus (w wersji na Wii). Zastosowanie tej technologii umożliwia sterowanie poprzez odwzorowanie ruchów golfisty, takich jak wykonanie zamachu kijem, przez co gra jest jeszcze bardziej realistyczna.

W nowej odsłonie po raz kolejny udoskonalono oprawę graficzną. Tym razem graficy ze studia EA dopracowali tekstury odpowiedzialne za realistyczny wygląd golfistów: włosy i ich naturalne zachowanie na wietrze, ubranie oraz modele twarzy. Ponadto udoskonalono wizualny aspekt zmian pory dnia w trakcie rundy.

W grze tradycyjnie już nie zabrakło trybu multiplayer. PGA Tour 11 pozwala na jednoczesną rywalizację w trybie drużynowym nawet 24 graczom jednocześnie (12vs12). Dodatkowo twórcy dołożyli starań by gracze mogli rywalizować częściej i w bardziej różnorodny sposób. Umożliwia to system codziennych wyzwań (GamerNet Daily Challenges), a także turnieje uwzględniające różnorodne ustawienia parametrów wiatru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 2 - 24  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tiger Woods PGA Tour 11

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Czy Electronic Arts bada grunt pod płatną subskrypcję?

wiadomość23 kwietnia 2011

Serwis PlayStation University dotarł do opisu nowej usługi, jaką koncern Electronic Arts zamierza zaproponować użytkownikom konsol PlayStation 3 i Xbox 360. W zamian za roczny abonament gracze mieliby m.in. otrzymać bonusowe materiały oraz atrakcyjne rabaty na dodatki typu DLC do popularnych serii wydawanych przez EA Sports, w tym FIFA, NHL, Madden NFL i Tiger Woods PGA Tour.

EA zapowiada Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters
EA zapowiada Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

wiadomość4 stycznia 2011

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters – najnowsza odsłona golfowej serii od EA Sports – została dziś oficjalnie zapowiedziana. Gracze z USA otrzymają ją 29 marca, a cała reszta globu 1 kwietnia. Tytuł ukaże się w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz Wii.

Wieści ze świata (The Sims 3, Split/Second, Team Fortress 2) 19/05/10
Wieści ze świata (The Sims 3, Split/Second, Team Fortress 2) 19/05/10

wiadomość19 maja 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o debiucie drugiego rozdziału Sam & Max: Season 3, amerykańskiej premiery wyścigowego Split/Second, oficjalnej zapowiedzi PixelJunk Shooter 2, plotkach o Dante’s Inferno 2, a także ścieżce dźwiękowej do The Sims 3: Kariera. Zapraszamy do lektury.

Online Pass sposobem EA Sports na walkę z rynkiem wtórnym
Online Pass sposobem EA Sports na walkę z rynkiem wtórnym

wiadomość11 maja 2010

Electronic Arts wraz z nowymi, ulepszonymi usługami sieciowymi, wprowadza dla swoich gier sportowych tzw. Online Pass. Jest to przepustka zapewniająca darmową grę w sieci dla platform Xbox 360 oraz PS3.

X360
PS3
Wii