Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiX360PS3
Okładka Tiger Woods PGA Tour 11 (X360)
OkładkaTiger Woods PGA Tour 11 (X360)

Tiger Woods PGA Tour 11

Tiger Woods PGA Tour 11 jest grą sportową wyprodukowaną przez firmę EA Sports z myślą o entuzjastach golfa. Gracze mają okazję wcielić się m.in. w Tigera Woodsa oraz Rory’a McIlroy'a i wziąć udział w cyklu prestiżowych zawodów golfowych PGA Tour.

Sportowe | golf | PlayStation Move

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiger Woods PGA Tour 11 Premiera

8cze2010

X360 PS3 Wii

Kolejna część popularnej serii symulatorów golfa stworzonych przez doświadczone studio Electronic Arts. W tym roku sygnowana nie tylko przez Tigera Woodsa, ale także Rory’a McIlroy'a - europejskiego golfistę z Irlandii Północnej.

Tradycyjnie już w nowej odsłonie serii gracz może wziąć udział w wielu profesjonalnych turniejach golfowych z cyklu PGA Tour Championship, w tym między innymi w zawodach TPC Scottsdale. Poza znanymi z poprzednich części trybami rozgrywki gra oferuje dodatkowo możliwość wzięcia udziału w prestiżowym turnieju Ryder Cup, rozgrywanym na polu golfowym Celtic Manor. Dzięki temu w PGA 11 mogą ze sobą rywalizować drużyny amerykańskich i europejskich golfistów.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, w Tiger Woods PGA Tour 11 twócy ponownie postawili na realizm. Znacznie poprawiono fizykę gry, zadbano o realistyczny wpływ wiatru na tor lotu piłki oraz udoskonalono system celowania z uwzględnieniem elementu przypadkowości.

Zniknęło też ograniczenie dotyczące położenia dołków na greenie. W PGA Tour 11 w trybie online ich ulokowanie zależy od tego jak rozmieszczono je na prawdziwych polach golfowych (położenie dołków w rzeczywistości zmienia się w trakcie sezonu), natomiast w trybie single player potrojono ilość możliwych lokalizacji, przez co rozgrywka jest znacznie bardziej urozmaicona. Ponadto programiści oddali w ręce graczy nowe narzędzie, które pozwala prześledzić drogę jaką piłeczka przebyła po greenie od momentu ostatniego uderzenia aż do wpadnięcia do dołka.

Poza sterowaniem padem gracz ma także możliwość wykorzystania nowoczesnego kontrolera Sony nazywanego potocznie "Różdżką" (w wersji na PS3), a także kontrolera MotionPlus (w wersji na Wii). Zastosowanie tej technologii umożliwia sterowanie poprzez odwzorowanie ruchów golfisty, takich jak wykonanie zamachu kijem, przez co gra jest jeszcze bardziej realistyczna.

W nowej odsłonie po raz kolejny udoskonalono oprawę graficzną. Tym razem graficy ze studia EA dopracowali tekstury odpowiedzialne za realistyczny wygląd golfistów: włosy i ich naturalne zachowanie na wietrze, ubranie oraz modele twarzy. Ponadto udoskonalono wizualny aspekt zmian pory dnia w trakcie rundy.

W grze tradycyjnie już nie zabrakło trybu multiplayer. PGA Tour 11 pozwala na jednoczesną rywalizację w trybie drużynowym nawet 24 graczom jednocześnie (12vs12). Dodatkowo twórcy dołożyli starań by gracze mogli rywalizować częściej i w bardziej różnorodny sposób. Umożliwia to system codziennych wyzwań (GamerNet Daily Challenges), a także turnieje uwzględniające różnorodne ustawienia parametrów wiatru.

Ostatnia modyfikacja 6 kwietnia 2010

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 2 - 24  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tiger Woods PGA Tour 11

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3
Wii