Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2011, 19:35

autor: Kono

EA zapowiada Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters – najnowsza odsłona golfowej serii od EA Sports – została dziś oficjalnie zapowiedziana. Gracze z USA otrzymają ją 29 marca, a cała reszta globu 1 kwietnia. Tytuł ukaże się w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz Wii.

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters – najnowsza odsłona golfowej serii od EA Sports – została dziś oficjalnie zapowiedziana. Gracze z USA otrzymają ją 29 marca, a cała reszta globu 1 kwietnia. Tytuł ukaże się w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz Wii.

Głównym atutem nowej wersji gry będzie tytułowy turniej Masters, który po raz pierwszy w ciągu 20-letniej historii serii ma się w niej pojawić. Dzięki najnowszym technikom skanowania laserowego, zespół EA Sports zdołał oddać Augusta National z jak największą dokładnością odwzorowując każde drzewo i pofałdowanie znajdujące się na tym legendarnym już polu golfowym.

Wraz z Augusta National deweloperzy postanowili wprowadzić do najnowszej wersji Tiger Woods PGA TOUR nowe tryby rozgrywki korelujące z wyżej wspomnianym polem. Masters Moments pozwoli nam na przeżycie najważniejszych wydarzeń w historii turnieju i zmierzenie się z legendami golfa. Natomiast tryb Tiger at the Masters umożliwi nam wyrównanie lub przebicie wyników Tigera Woodsa z jego czterech zwycięskich występów na Augusta National.

Usprawnieniu ulec ma również sama rozgrywka. Gracze będą mieć do dyspozycji swoich caddych, którzy pomogą zarówno w doborze kija jak i najlepszej strategii na rozgrywany właśnie dołek. Producenci zapowiadają również odnowiony duet komentatorski, w skład którego mają wejść Jim Nantz wraz z Davidem Feherty i tym samym sprawić, że gra jeszcze bardziej będzie przypominać transmisję telewizyjną.

Podobnie jak w poprzednich częściach gracze otrzymają tryb kariery, w którym przejdą wszystkie stopnie golfowego wtajemniczenia, od amatora, aż po zawodnika biorącego czynny udział w Major Championships. Do wyboru oddana nam zostanie 20 zawodników (w tym takie sławy jak Zach Johnson czy Bubba Watson), których będzie można poprowadzić do zwycięstwa na 16 polach (m.in. Augusta National Golf Club, Royal Melbourne Golf Club oraz Atlanta Athletic Club).

EA zapowiada Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters - ilustracja #1

Nie obyło się oczywiście bez kontrowersji związanej z najpopularniejszym obecnie golfistą świata. Pomimo tego, że gra w tytule zawiera nazwisko Tigera Woodsa, to w przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu nie zobaczymy tego zawodnika na żadnej z oficjalnych okładek. Producenci gry oddalają wszelkie zarzuty poprzez zapewnianie, że ta iteracja gry ma skupić się na turnieju Masters, a umieszczenie na okładce słynnego dołka numer 12 (Golden Bell) ma za zadanie sprawić, że tytuł będzie dostrzeżony zarówno przez fanów golfa jak i graczy.

Warta wzmianki jest również informacja, że konsola Sony otrzyma edycję kolekcjonerską gry zawierającą 5 dodatkowych pól golfowych. Co więcej, obie wersje dedykowane Playstation 3 będą obsługiwać kontroler ruchu Move.