Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2011, 08:18

autor: Adrian Werner

Główny projektant Civilization V pomoże naprawić Elemental: War of Magic

Nie da się ukryć, że Elemental: War of Magic było jednym z największych rozczarowań zeszłego roku. Studio Stardock obiecało jednak, że nie spocznie dopóki gra nie zostanie naprawiona. Teraz firma ujawniła, że w realizacji tego zobowiązania pomoże jej główny projektant Civilization V.

Nie da się ukryć, że Elemental: War of Magic było jednym z największych rozczarowań zeszłego roku. Studio Stardock obiecało jednak, że nie spocznie dopóki gra nie zostanie naprawiona. Teraz firma ujawniła, że w realizacji tego zobowiązania pomoże jej główny projektant Civilization V.

Główny projektant Civilization V pomoże naprawić Elemental: War of Magic - ilustracja #1

Jon Shafer

Jon Shafer (bo o nim tu mowa) opuścił niedawno szeregi Firaxis, gdzie dowodził zespołem odpowiedzialnym za stworzenie piątej Cywilizacji. Jego zadaniem w Stardock będzie praca nad ulepszeniem Elemental i zwiększeniem wsparcia dla społeczności moderskiej związanej z tym tytułem. Nadaje się on do tego doskonale, gdyż swoją karierę zaczynał jako twórca modyfikacji do Civilization III i IV. Oczywiście, talent tego kalibru nie został zatrudniony jedynie po to by poprawiać błędy swoich poprzedników. W przyszłości Shafer dostanie własny zespół i stworzy nowy autorski projekt dla Stardocka.

W krótkiej rozmowie z redaktorami serwisu Bigdownload Shafer stwierdził, że jego rozstanie z Firaxis przebiegło w przyjacielskiej atmosferze. Szybko dostał kilka nowych ofert pracy, ale ostatecznie postawił na Stardocka, ponieważ nie tylko darzy tę firmę olbrzymim szacunkiem, ale jest to również studio, które pozwoli mu na realizację własnych pomysłów i tworzenie takich gier jakie kocha. Nie mógł niestety zdradzić, czym będzie jego nowy autorski projekt, ponieważ obecnie Stardock koncentruje się głównie na poprawianiu Elemental i pracach nad dwoma dodatkami do tej produkcji.

Główny projektant Civilization V pomoże naprawić Elemental: War of Magic - ilustracja #2

Elemental: War of Magic

Shafer nie jest zresztą jedynym nowym nabytkiem studia. Firma ujawniła również, że jej szeregi zasilił Dave Stern - pisarz oraz dawny redaktor wydawnictwa Pocket Books. Autor ten znany jest głównie z napisania wielu powieści osadzonych w realiach Star Treka. Jego zadaniem będzie praca nad tłem fabularnym Elemental oraz w przyszłości również innych projektów.

Przypomnijmy tu, że kilka miesięcy temu Stardock zatrudnił Dereka Paxtona, czyli autora projektu Fall from Heaven, który powszechnie uznawany jest za jedną z najlepszych modyfikacji Civilization IV. Pełni on teraz rolę starszego producenta całego projektu Elemental i nadzoruje produkcję kolejnych aktualizacji oraz dodatków. Natomiast Brad Wardell (poprzedni producent i właściciel firmy) zajmuje się teraz tym, co umie najlepiej - czyli ulepszaniem sztucznej inteligencji. Warto dodać, że pomimo fatalnego stanu technicznego w dniu premiery w ciągu ostatnich trzech miesięcy poprzedniego roku sprzedaż Elemental: War of Magic regularnie rosła.