Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2010, 08:00

Fable III - data premiery i nowy zwiastun

Na wczorajszej konferencji firma Microsoft ujawniła nie tylko nowy model Xboksa 360 oraz plany ekspansji usługi Xbox Live, ale również m.in. oficjalną datę premiery przygodowej gry akcji z elementami cRPG Fable III (X360, PC). Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że najnowsze dzieło Petera Molyneux oraz zarządzanego przez niego zespołu Lionhead Studios trafi do sklepów 29 października.

Na wczorajszej konferencji firma Microsoft ujawniła nie tylko nowy model Xboksa 360 oraz plany ekspansji usługi Xbox Live, ale również m.in. oficjalną datę premiery przygodowej gry akcji z elementami cRPG Fable III (X360, PC). Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że najnowsze dzieło Petera Molyneux oraz zarządzanego przez niego zespołu Lionhead Studios trafi na półki europejskich sklepów 29 października bieżącego roku.

Fable III - data premiery i nowy zwiastun - ilustracja #1

Nieco wcześniej, bo 26 października, we własną edycję będą mogli zagrać Amerykanie. Warto odnotować, że Fable IIIo czym wiemy od kilku dni – zostanie również wydane w wersji na komputery osobiste. Gra pojawi się na pecetach w tym samym okresie co na Xboksie 360 i będzie kosztować 55 euro (również w dystrybucji elektronicznej). Tytuł pojawi się ekskluzywnie na platformie Microsoftu – Games for Windows Live, w ramach usługi Games on Demand. Obie wersje Fable III będą identyczne pod względem zawartości.

W trakcie konferencji Microsoftu światło dzienne ujrzała nie tylko data premiery, ale również nowy zwiastun Fable III. Odnośnik do niego znajdziecie powyżej.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej