Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2010, 08:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Data premiery Dead Space 2 i pokaz z konferencji

Na konferencji prasowej EA w czasie targów E3 pokazano nie prezentowanych wcześniej pięć minut z rozgrywki w Dead Space 2. Oprócz tego poznaliśmy też oficjalną datę premiery gry dzięki czemu wiemy już, kiedy spodziewać się jej w sklepach.

Na konferencji prasowej EA w czasie targów E3 pokazano nigdy wcześniej nie widziane pięć minut z rozgrywki w Dead Space 2. Oprócz tego poznaliśmy też oficjalną datę premiery gry.

Sequel bardzo udanego połączenia gry akcji i survival horroru ukaże się w Europie 28 stycznia 2011 roku, z kolei trzy dni wcześniej wyląduje on na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych. Warto dodać, że wcześniej wiedzieliśmy już, że tytuł ten na pewno nie zdąży z premierą w tym roku, więc umiejscowienie daty debiutu na początku przyszłego jest zdecydowanie dobrą wiadomością.

Data premiery Dead Space 2 i pokaz z konferencji - ilustracja #1

Podczas zaprezentowanego na targach materiału mogliśmy obejrzeć nowy fragment rozgrywki, na którym zauważyć mogliśmy między innymi opcję zwalniania czasu na małym obszarze. Dzięki niemu Isaac Clarke może poradzić sobie z eliminowaniem najszybszych przeciwników występujących w grze. Prezentacja zakończyła się mocnym uderzeniem – bohater ratując się przed wessaniem w przestrzeń kosmiczną, wyrywa pobliski właz i skacze w dół szybu. Kiedy wydaje się, że sytuacja jest już opanowana, na dole zaskakuje go kolejny wielki potwór.

Filmik przerwano w tym momencie, ale jednocześnie zapewniono, że dalsza część zostanie zaprezentowana na dzisiejszej konferencji prasowej Sony o godzinie 21 czasu polskiego. Jesteśmy ciekawi, czy drugi pokaz u japońskiego giganta może znaczyć coś specjalnego dla posiadaczy PlayStation 3 – być może jakaś dodatkowa ekskluzywna zawartość? Wszystkiego dowiemy się już za kilkanaście godzin. Jeśli tymczasem chcecie obejrzeć pokaz z konferencji EA, zapraszamy do skorzystania z poniższego linka.