Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2010, 12:30

Wieści ze świata (FIFA 11, Alan Wake, Mass Effect 2) 7/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze strzelaniny Blacklight: Tango Down, ścieżce dźwiękowej do przygód Alana Wake’a, nowej odsłonie cyklu Ship Simulator, dacie premiery FIFA 11, ofercie Xbox Live Arcade, a także przyszłych projektach Hideo Kojimy. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze strzelaniny Blacklight: Tango Down, ścieżce dźwiękowej do przygód Alana Wake’a, nowej odsłonie cyklu Ship Simulator, dacie premiery FIFA 11, ofercie Xbox Live Arcade, a także przyszłych projektach Hideo Kojimy. Zapraszamy do lektury.

Blacklight: Tango Down

Dziś do oferty Xbox Live Arcade trafia sieciowa strzelanina FPP Blacklight: Tango Down. Posiadacze Xboksa 360 mogą nabyć produkcję studia Zombie za równowartość 1200 punktów MS. W jej ramach uzyskają dostęp do dwunastu map multiplayer, kilku trybów rozgrywki, a także systemu personalizacji broni. W kolejnych tygodniach udostępnione zostaną także edycje dedykowane pecetom i konsoli PlayStation 3.

Wieści ze świata (FIFA 11, Alan Wake, Mass Effect 2) 7/07/10 - ilustracja #1

Alan Wake

20 lipca, nakładem firmy Sumthing Else Music Works, w sprzedaży znajdzie się ścieżka dźwiękowa do gry Alan Wake. Składający się z osiemnastu utworów soundtrack będziecie mogli zakupić m.in. za pośrednictwem serwisu cyfrowej dystrybucji Sumthing Digital. Trafi on również na półki sklepów na płycie CD, lecz stanie się to najprawdopodobniej wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Ship Simulator Extremes

Firma VSTEP poinformowała, że najnowsza produkcja z serii Ship Simulator – powstający od trzech lat Ship Simulator: Extremes – zadebiutuje na rynku 27 sierpnia. Znajdziemy w niej nie tylko nowy system symulujący sytuację na oceanie, ale również mechanizm odpowiedzialny za generowanie dynamicznie zmieniających się warunków atmosferycznych. Gracze uzyskają tu szansę wzięcia udziału w szeregu ekstremalnych misji, polegających m.in. na przejęciu kontroli nad potężnym tankowcem, wzięciu udziału w nielegalneym, arktycznym polowaniu, czy też przeprowadzaniu ewakuacji z platformy wiertniczej. Do ich dyspozycji oddanych zostanie kilkanaście zróżnicowanych jednostek pływających. Więcej informacji znajdziecie na łamach oficjalnej strony internetowej Ship Simulator Extremes (w tym m.in. wymagania sprzętowe).

Xbox Live Arcade

Microsoft poinformował za pośrednictwem bloga Majora Nelsona, że serwis Xbox Live Arcade, za sprawą którego użytkownicy Xboksa 360 mogą nabywać niskobudżetowe, aczkolwiek w wielu przypadkach bardzo interesujące produkcje, zostanie w przyszłym tygodniu poddany małemu liftingowi. W jego ramach udostępniona zostanie nowa przeglądarka bazy gier – czytelniejsza i ułatwiająca szybsze przeszukiwanie oferty. Poniżej prezentujemy premierowy obrazek, ukazujący system w akcji:

Wieści ze świata (FIFA 11, Alan Wake, Mass Effect 2) 7/07/10 - ilustracja #2

FIFA 11

Redakcja PlayStation 3 Magazine donosi, że firma Electronic Arts ujawniła do tej pory zaledwie 20% spośród wszystkich nowości, jakie zostaną ujęte w najnowszej edycji piłkarskiej serii FIFA (chodzi tu m.in. o mechanizm Personality Plus, odpowiedzialny za odzwierciedlanie charakteru najważniejszych piłkarzy). Jedną z dotąd nieznanych ma być podobno zupełnie nowy system walki o piłkę toczonej pomiędzy zawodnikami, premiujący graczy o zdecydowanie większych umiejętnościach technicznych. Drugą z kolei opcja Creation Centre, która pozwoli posiadaczom gry tworzyć piłkarzy i zespoły z poziomu oficjalnej strony internetowej dzieła EA Sports, a następnie dzielić się nimi z innymi osobami. FIFA 11 w wersjach na PC, X360 i PlayStation 3 zostanie wydana w Europie 1 października. W tym samym czasie na półkach sklepowych powinny wylądować edycje na Wii, PS2, PSP i DS.

Mass Effect 2

Firma BioWare poinformowała za pośrednictwem Twittera o premierze nowego dodatku DLC do gry Mass Effect 2. W skład Aegis Pack – kosztującego odpowiednio 160 punktów MS (X360) lub 160 punktów BioWare (PC) – wchodzi karabin snajperski M-29 Incisor, a także Kestrel Armor przeznaczony dla komandora Sheparda.

Xbox Live Arcade

Poznaliśmy kolejne szczegóły akcji Summer of Arcade, w ramach której w miesiącach wakacyjnych w ofercie Xbox Live Arcade po raz kolejny pojawiać się będą imponująco zapowiadające się produkcje, mające zachęcić posiadacze Xboksa 360 do korzystania z tej cyfrowej usługi. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że każdy z wymienionych poniżej tytułów będzie można nabyć za równowartość 1200 punktów MS:

Z zakupami wiąże się standardowo promocja. Mianowicie, osoby, które nabędą co najmniej trzy z wymienionych wyżej pozycji, otrzymają bonus w postaci dodatkowych 400 punktów MS. Z kolei zakup całej „piątki” oznacza prezent w wysokości 1200 punktów MS.

Wieści ze świata (FIFA 11, Alan Wake, Mass Effect 2) 7/07/10 - ilustracja #3

Limbo

Vanquish

Magazyn Famitsu dotarł do informacji na temat japońskiej daty premiery gry akcji Vanquish – nowego dzieła studia Platinum Games, mającego w dorobku m.in. Bayonettę. Dojdzie do niej najprawdopodobniej 21 października (termin debiutu dotyczy zarówno wersji na konsolę X360, jak i PS3). Do Europy produkcja trafi zapewne pod koniec bieżącego roku.

Hideo Kojima

Hideo Kojima, legendarny projektant marek Metal Gear Solid i Zone of the Enders, powiedział bliżej nieokreślonemu japońskiemu magazynowi (najpewniej Famitsu), że rozważa aktualnie kwestię swojej kolejnej gry. Podobno pod uwagę brana jest nowa odsłona MGS-a oraz coś zupełnie nowego. Z innych plotek wynika z kolei, że możliwe jest także rozpoczęcie procesu produkcji Zone of the Enders 3 (po zakończeniu prac nad MGS: Rising).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Ball

Limbo

Monday Night Combat

Killzone 3

Pure Futbol

Hegemony: Philip of Macedon

Moonbase Alpha

HISTORY: Egypt Engineering an Empire

HISTORY: Egypt Engineering an Empire

LittleBigPlanet 2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Puzzle Quest 2 Gramy!

Dragon Age: Poczatek - Pieśń Leliany

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry