Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Moonbase Alpha (PC)
OkładkaMoonbase Alpha (PC)

Moonbase Alpha PC

Darmowy symulator życia na księżycowej stacji badawczej opracowany na zlecenia NASA. Gracze wcielają się w astronautów, którzy muszą uporać się z uszkodzeniami systemu podtrzymywania życia spowodowanymi przez deszcz meteorytów.

Symulacje | science fiction

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Moonbase Alpha Premiera PC

6lipca2010

Steam

6lipca2010

producent: Virtual Heroes wydawca: NASA Learning Technologies Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Moonbase Alpha

Space Engineers

Colobot

Universe Sandbox

Moonbase Alpha to realistyczny symulator, pozwalający wcielić się w jednego z astronautów przebywających w bazie wybudowanej na powierzchni Księżyca. Graopracowana została jako pewnego rodzaju wprowadzenie do znacznie ambitniejszego kosmicznego MMO zatytułowanego Astronaut: Moon, Mars and Beyond.

Akcja toczy się pewien czas po wznowieniu lotów na Księżyc. Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej ustanowiła na jego powierzchni samowystarczalny ośrodek badawczy. Wcielamy się w rolę jednego z astronautów przebywających na stałe w tym miejscu. Pewnego dnia, wracając do bazy, stajemy się świadkiem deszczu meteorytów, który uszkadza system podtrzymywania życia stacji. Wraz z towarzyszącymi członkami drużyny musimy usunąć zniszczenia i wymienić niesprawne oprzyrządowanie, zanim wyczerpią się nam zapasy tlenu.

Całość rozgrywki nastawiona jest na realizm i współpracę między graczami. Naraz w misji może brać udział maksymalnie sześć osób. Przygotowano kilka oddzielnych map przystosowanych do różnych liczebności grających. Do osiągnięcia sukcesu konieczne jest opanowanie sterowania księżycowym łazikiem, którym transportować będziemy ludzi i sprzęt. Możemy także zbudować własnego robota naprawczego. Do realizacji celu prowadzi wiele dróg i tylko od nas zależy, którą metodę przywrócenia sprawności systemom wybierzemy.

Gra działa w oparciu o technologię Unreal Engine 3.0 i może pochwalić się realistycznym odwzorowaniem powierzchni księżyca, co możliwe było dzięki wykorzystaniu bogatych zasobów danych zgromadzonych przez NASA. Nasze osiągnięcia są odnotowywane w stale uaktualnianych sieciowych rankingach. Pomyślano też o komunikacji głosowej, która wyraźnie ułatwia współpracę między grającymi.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2-6  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Moonbase Alpha: Odpowiednia dla każdego wieku.

Moonbase Alpha Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7