Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Colobot (PC)
OkładkaColobot (PC)

Colobot PC

Strategia czasu rzeczywistego przeznaczona dla najmłodszych miłośników komputerowej rozrywki. Gracze mają za zadanie pomóc dzielnemu astronaucie, który w wyniku cięć budżetowych w NASA, musi samotnie znaleźć nowy dom dla Ziemian.

Strategiczne | science fiction | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Colobot Premiera PC

3listopada2001

pudełko PL

1marca2002

producent: Epsitec wydawca: Alsyd wydawca PL: Manta Multimedia Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Colobot to strategia czasu rzeczywistego przeznaczona dla najmłodszych miłośników komputerowej rozrywki. Gracze mają za zadanie pomóc dzielnemu astronaucie, który w wyniku cięć budżetowych w NASA, musi samotnie znaleźć nowy dom dla Ziemian. Jego jedynym wsparciem są: Centrum Kontroli Lotów oraz rozmaite mechaniczne gadżety. Żeby nie było za wesoło, szybko okazuje się, że niektóre poznawane planety mają już mieszkańców. Obok konieczności prowadzenia badań naukowych na powierzchni planety, rozbudowywania bazy i zaplecza dochodzi jeszcze obrona naszych włości przed natrętnymi robakami.

Przyjdzie nam odkrywać, wynajdować, walczyć, zdobywać i programować. W późniejszych etapach gry nasz kosmonauta zamiast biegać w poszukiwaniu minerałów wyśle do tego swą armię robotów. Dzięki nowym technologiom przysyłanym z Houston będzie mógł konstruować kilkanaście typów najprzeróżniejszych zabawek, od zwykłych „Łunochodów” aż po ruchome wieżyczki i generatory pól siłowych. Ale zbudowanie bota to dopiero początek. Tylko od nas zależeć będzie, jak nasza metalowa puszka sprawi się na powierzchni planety. Modyfikacje gotowych programów, przysyłanych z Centrum Kontroli Lotów pozwolą udoskonalić zdolności robotów.

  • Dziewięć misji podzielonych na liczne pod-misje.
  • Walka, wynalazki, przygoda - na ziemi, w powietrzu i pod wodą w realistycznym i kolorowym trójwymiarowym środowisku.
  • Rozbudowany edytor, pozwalający nauczyć się podstaw programowania.

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 690 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Colobot: Odpowiednia dla każdego wieku.

Colobot Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D