Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2010, 12:11

O premierze polskiej edycji Sacred 2 w wersji na PS3

Aż chciałoby się rzec – minął rok, mijają lata. Sytuacja jest godna tych słów. Do sklepów, po kilkunastomiesięcznym opóźnieniu, trafi bowiem spolonizowana odsłona gra cRPG Sacred 2 w wersji na PlayStation 3. Stanie się to w przyszłym tygodniu.

Aż chciałoby się rzec – minął rok, mijają lata. Sytuacja jest godna tych słów. Do sklepów, po kilkunastomiesięcznym opóźnieniu, trafi bowiem spolonizowana odsłona cRPG Sacred 2 w wersji na PlayStation 3. Stanie się to w przyszłym tygodniu.

Kinowa lokalizacja pozwoli posiadaczom PlayStation 3 zrozumieć fabułę dzieła wyprodukowanego przez firmę Ascaron Software, a jednocześnie umożliwi im zapoznanie się z oryginalnymi, angielskimi głosami postaci. Czy jednak po tak długim czasie oczekiwania będzie im zależało na wyprawie do świata Ankarii?

Z niezbyt ciekawej sytuacji sprawę zdają sobie znakomicie przedstawiciele polskiego dystrybutora, czyli firmy Cenega Poland. „Zdajemy sobie sprawę iż fani świata Sacred 2 czekali za długo na polską edycję gry na PlayStation 3. Bardzo serdecznie za to opóźnienie przepraszamy, było one wynikiem wielu czynników, głownie po stronie firmy Cenega. Aby zrekompensować ten przykry fakt, postanowiliśmy wydać grę w bardzo niskiej sugerowanej cenie detalicznej, czyli 69,99 złotych ” – powiedział Marek Chyrzyński, dyrektor generalny firmy.

O premierze polskiej edycji Sacred 2 w wersji na PS3 - ilustracja #1

Czy mocno zaniżona cena przekona do zakupu drugiej odsłony Sacred posiadaczy PlayStation 3? O tym przekonamy się już za kilkanaście dni, gdy otrzymamy wgląd do pierwszych notowań sprzedaży (pochodzących m.in. z Empika). Trzeba jednak uczciwie przyznać, że kwota, którą należy przeznaczyć na grę, jest zachęcająca i może się okazać skutecznym wabikiem.

Przypominamy jednocześnie, że w pecetowy oryginał miłośnicy gier fabularnych mogli się zagrywać już w październiku 2008 roku. W zlokalizowaną edycję przeznaczoną na Xboksa 360 mogli się z kolei zaopatrzyć pod koniec maja 2009 roku. Warto odnotować, że doczekała się ona u nas przyzwoitej recenzji (ocena na poziomie 71%).

Sacred 2 jest kontynuacją jednej z lepszych produkcji należących do gatunku cRPG. Otrzymujemy w jej ramach możliwość ukończenia dwóch kampanii (Światła i Cienia) oraz wzięcia udziału w emocjonującej przygodzie. Produkcja nie uniknęła jednak błędów (utrudniające zabawę ustawienie kamery) i niedoróbek (sztampowe misje), które uniemożliwiły jej zdobycie najwyższych not.