Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 sierpnia 2016, 12:45

autor: Adrian Werner

Riptide GP: Renegade - premiera futurystycznych wyścigów wodnych

Doczekaliśmy się premiery Riptide GP: Renegade, czyli gry traktującej o wyścigach futurystycznych skuterów wodnych. Produkcja ukazała się na urządzenia mobilne, pecety oraz konsolę PlayStation 4.

Mamy dobre wieści dla fanów wodnych wyścigów. Studio Vector Unit właśnie wypuściło Riptide GP: Renegade, czyli trzecią część najlepszej mobilnej serii tego typu.

Gra tradycyjnie przenosi nas w przyszłość i pozwala wcielić się w specjalistę od kierowania skuterami wodnymi typu hydro jet. Tym razem bierzemy udział w nielegalnych wyścigach. Wykluczono nas bowiem z oficjalnej ligi Riptide GP, więc zmuszeni jesteśmy do rywalizowania w nielicencjonowanych zawodach. Są one znacznie bardziej niebezpieczne, gdyż toczą się na nie zawsze dobrze zabezpieczonych trasach, a do tego zawodnicy muszą radzić sobie ze ścigającą ich policją.

Kierowane przez nas hydro jety to maszyny mocno futurystyczne, więc ich osiągi znacząco przewyższają wszystko, co dzisiaj obecnie mknie po wodach mórz i jezior. Dzięki temu tempo jazdy jest zabójcze. Zawodnicy mogą wyskakiwać na kilkanaście metrów w powietrze i przed opadnięciem na wodę zdążą jeszcze wykonać zestaw imponujących trików. Podczas zabawy powoli gromadzimy kolejne skutery oraz wydajemy zarobione pieniądze na ich ulepszanie.

Riptide GP: Renegade oferuje obszerny tryb kariery, w ramach którego rywalizujemy w nielegalnych wyścigach, walczymy z bossami i powoli umacniamy swoją pozycję w sporcie. Dostępny jest także tryb multiplayer pozwalający rywalizować z maksymalnie z siedmioma osobami jednocześnie. Ponadto autorzy przygotowali również tryb wyzwań, w którym konkurujemy o pozycje w sieciowych rankingach i próbujemy pokonać zapisy przejazdów innych graczy.

Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej trójwymiarowej oprawie graficznej. Widać wyraźny postęp od czasu poprzedniej części. Zarówno otoczenie, jak i postacie oraz skutery prezentują wyższy poziom szczegółowości. Poprawiono również i tak już wyśmienicie prezentującą się wodę.

Riptide GP: Renegade ukazało się w wersjach na systemy mobilne iOS i Android. Na obu kosztuje ok. 11 złotych i pobawione jest mikropłatności. Gra dostępna jest również na pecety i konsolę PlayStation 4, a w przyszłości zawita także na Xboksa One i Windows 10.

Riptide GP: Renegade w App Store

Riptide GP: Renegade w Google Play

Riptide GP: Renegade w Steam

Riptide GP: Renegade w PlayStation Store

Ostatnia aktualizacja: 2016-08-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Riptide GP: Renegade

Riptide GP: Renegade