Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2016, 12:11

autor: Vergil

Wielki sukces Dead by Daylight - asymetrycznego sieciowego horroru

Autorzy Dead by Daylight, asymetrycznego horroru nastawionego na sieciową rozgrywkę, mają powody do zadowolenia. Gra może pochwalić się fantastycznymi wynikami sprzedaży.

Zespoły Starbreeze Studios oraz Behaviour Digital mają powody do radości. Jak poinformowało pierwsze z wymienionych studiów, gra Dead by Daylight święci finansowe triumfy na całym świecie, a jej sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy.

Informacja ujrzała światło dzienne w opublikowanym przez Starbreeze Studios raporcie finansowym za drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego. Co ciekawe, koszty produkcji tego tytułu zwróciły się już w ciągu pierwszego tygodnia od premiery, a zyski ze sprzedaży plasują się w tej chwili na poziomie 4,74 mln dolarów.

Gracze docenili możliwość wcielenia się w psychopatę... lub jedną z jego ofiar. - Wielki sukces Dead by Daylight - asymetrycznego, sieciowego horroru - wiadomość - 2016-08-26
Gracze docenili możliwość wcielenia się w psychopatę... lub jedną z jego ofiar.

Znana konwencja, świeże podejście

Dead by Daylight jest produkcją, która czerpie całymi garściami z dorobku filmowych horrorów klasy B. Rozgrywka różni się w zależności od tego, w kogo wcielają się gracze. Do wyboru oddano zróżnicowanych bohaterów - oprócz czwórki zwyczajnych "everymanów", gracze mogą wejść w skórę jednego z obdarzonych nadnaturalnymi zdolnościami morderców.

Grając psychopatą, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, mając do dyspozycji rozbudowany wachlarz uzbrojenia. Pozostali gracze, będący potencjalnymi ofiarami, muszą wykazać się sprytem, korzystać z wymyślnych pułapek, a nawet... próbować zdradzić swych sojuszników. Wszystko po to, by uniknąć spotkania sam na sam z rzeźnikiem.

Sukces gry nie znajduje niestety odzwierciedlenia w ocenach graczy — średnia na poziomie 71% wskazuje na dobry tytuł, któremu jednak można całkiem sporo zarzucić. Winę za taki stan rzeczy ponosi przede wszystkim brak zróżnicowanych wariantów rozgrywki, co sprawia, że do zabawy szybko wkrada się monotonia.

Mroczna sceneria i klimat rodem z horroru klasy B okazały się być przepisem na globalny sukces. - Wielki sukces Dead by Daylight - asymetrycznego, sieciowego horroru - wiadomość - 2016-08-26
Mroczna sceneria i klimat rodem z horroru klasy B okazały się być przepisem na globalny sukces.

Quo Vadis, Starbreeze?

Starbreeze Studios nie podzieliło się niestety planami na dalszą przyszłość. Jak dotąd dowiedzieliśmy się jedynie, że twórcy, wraz ze studiem Overkill Software, pracują nad stworzeniem adaptacji The Walking Dead. Niestety, na temat samej gry wiemy jedynie tyle, że... powstaje i będzie nawiązywać do twórczości Roberta Kirkmana. Z pewnością jednak nie jest to jedyny projekt tej ekipy, zatem spokojnie poczekajmy na więcej konkretów.