Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2016, 12:10

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Master of Orion: Conquer the Stars – pierwsze recenzje

Master of Orion: Conquer the Stars, kolejna odsłona kultowej serii gier strategicznych typu 4X, doczekała się pierwszych branżowych recenzji po wczorajszym debiucie. W niniejszej wiadomości przygotowaliśmy niewielkie zestawienie ocen rzeczonej produkcji.

Wczoraj, po spędzeniu sześciu miesięcy w programie Wczesnego Dostępu na platformie Steam, na komputerach osobistych z systemami Windows, Linux i Mac OS zadebiutowało Master of Orion: Conquer the Stars, kolejna odsłona kultowej serii turowych gier strategicznych typu 4X, będąca zarazem swojego rodzaju restartem. Najnowsze dzieło NGD Studios, ekipy zatrudniającej projektantów poprzednich części Master of Orion, dotychczas zebrało pozytywne oceny od zagranicznych serwisów branżowych, choć jak na razie bez wartości przekraczających 8,5/10. W momencie publikacji tej wiadomości średnia w serwisie metacritic wynosiła 7,8/10. Poniżej sporządziliśmy niewielke zestawienie not wystawionych nowemu Master of Orion. Nasza recenzja pojawi się na łamach serwisu gry-online.pl w ciągu kilku najbliższych dni.

Wszystko wskazuje na to, że choć mamy do czynienia z produkcją udaną, godną dziedzictwa serii, to niestety obeszło się bez miłych niespodzianek i powiewu świeżości względem znanej formuły 4X.

Jeśli chodzi o recenzje graczy, to na platformie Steam zdecydowanie, bo stosunkiem około 3:1, przeważają te pozytywne – grę poleca przeszło 1200 użytkowników, podczas gdy nieco ponad 460 jednak się zawiodło. Zachęcamy jednocześnie naszych czytelników do oceniania rzeczonego tytułu w serwisie gry-online.pl.

Master of Orion: Conquer the Stars – pierwsze recenzje - ilustracja #1

Master of Orion to seria turowych gier strategicznych typu 4X, a więc opierających się na czterech głównych filarach, którymi są eksploracja, ekspansja, eksploatacja i eksterminacja. Pierwsza odsłona cyklu ukazała się w 1993 roku. Co ciekawe, termin 4X został po raz pierwszy użyty przez Alana Emricha w recenzji Master of Orion dla magazynu Computer Gaming World – jest to osobliwy skrót od angielskich słów explore, expand, exploit i exterminate. W Master of Orion naszym zadaniem jest zarządzanie koloniami, rozwijanie technologii, budowanie statków kosmicznych oraz natuarlnie dyplomacja i walka. Prawa do serii obecnie znajdują się w posiadaniu firmy Wargaming.net.