Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiiOSAND
Okładka Rush Rally 2 (iOS)

Rush Rally 2

Druga część mobilnej serii wyścigowej autorstwa doświadczonego w tym gatunku gier studia Brownmonster Limited. Rush Rally 2 pozwala nam wziąć udział rozmaitych zawodach rajdowych, rozgrywanych na ponad 70 zróżnicowanych trasach w siedmiu krajach świata.

Wyścigi | rajdy

Okładka Rush Rally 2 (iOS)

data premiery gry:

18maj2016

iOS

20maj2016

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rush Rally 2 na platformę AND i iOS to gra rajdowa od studia Brownmonster Limited, które współpracowało m.in. przy Sonic & All-Stars Racing Transformed czy też Split/Second w wersji na handhelda PSP. Jest to więc doświadczona ekipa, specjalizująca się w motoryzacyjnych produkcjach.

Mechanika

Tytuł jest mobilnym symulatorem rajdowym, pozwalającym wziąć udział w rozmaitych zawodach rozgrywanych na terenie siedmiu krajów. Łącznie ścigamy się na ponad siedemdziesięciu zróżnicowanych odcinkach specjalnych, które różnią się od siebie nie tylko układem jezdni, ale także nawierzchnią oraz warunkami pogodowymi. Wszystko to oczywiście wpływa na prowadzenie pojazdu, który inaczej zachowuje się na asfalcie, do którego się „lepi”, a inaczej np. na śniegu czy podczas ulewy, znacznie utrudniającej utrzymanie maszyny w ryzach. Poszczególne samochody da się tuningować, ulepszając ich osiągi, a wszystko to uzupełnia dopracowane sterowanie. Deweloperzy tworzyli Rush Rally 2 od początku z myślą o ekranach dotykowych, a dodatkowo wirtualne przyciski można dowolnie ustawiać, dopasowując interfejs pod siebie.

Tryby gry

Rush Rally 2 pozwala nie tylko na zabawę z SI, ale także z innymi osobami. Nie ścigamy się jednak z nimi bezpośrednio, a z ich duchami. Natomiast pewnym wytchnieniem od poważnych rajdów są rozmaite mini gierki, pozwalające np. jeździć po placu budowy czy też unikać nadlatujących pocisków.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Rush Rally 2 należy do najładniejszych, jeżeli chodzi o platformę AND i iOS. Deweloperzy wykorzystali swój autorski silnik Rush Engine, pozwalający na dokładne odwzorowywanie modeli samochodów i zapewniający rozgrywkę w sześćdziesięciu klatkach na sekundę (tylko w przypadku najmocniejszych urządzeń) oraz realistyczną fizykę.

Minirecenzja Rush Rally 2 – mobilny Colin McRae Rally może się schować

PLUSY:
  1. świetna fizyka – realistyczna, ale bez przesady;
  2. mnóstwo tras i kilka trybów gry;
  3. genialny stosunek jakości do ceny.
MINUSY:
  1. brak licencjonowanych pojazdów;
  2. tekstury otoczenia nie zawsze zachwycają swoją jakością.

Rush Rally 2 to kolejna rajdowa produkcja, którą możecie kupić na urządzeniach mobilnych. Zazwyczaj tego typu gry nie mają startu do prawdziwych symulatorów znanych z konsol czy komputerów. Nie inaczej jest i w tym przypadku, aczkolwiek tytuł studia Brownmonster Limited to coś więcej niż zwykła, zręcznościowa rajdówka.

Chyba największym konkurentem Rush Rally 2 jest znane Colin McRae Rally, czyli mobilna odsłona kultowej serii, powstała w oparciu o wydaną w 2000 roku Colin McRae Rally 2.0. Jak na warunki oferowane przez smartfony, tytuł sprawdza się całkiem fajnie, ale cierpi na brak zawartości. Opisywana dziś produkcja ma wszystkie atuty gry studia Codemasters, a dodatkowo jest bardziej rozbudowana.

O co konkretnie chodzi? Przede wszystkim o fizykę, chyba najważniejszą sprawę w grach rajdowych. W Rush Rally 2 stoi ona na bardzo wysokim poziomie, balansując pomiędzy zaawansowaną symulacją a przystępnością. Krótko pisząc, samochody zachowują się tak jak powinny, ale ze względu na sterowanie, które nie jest tak precyzyjne, jak na padach i kierownicach, deweloperzy poszli na pewne ustępstwa. W praktyce system działa znakomicie, czuć różnice pomiędzy wozami, a dodatkowo każdy z nich prowadzi się nieco inaczej i inaczej reaguje na dany rodzaj podłoża.

Zabawa jest więc ekstra, ale to nie wszystko. W grze znajduje się sporo tras rozsianych w siedmiu głównych lokacjach. Oprócz kampanii, w której odblokowujemy nowe wozy itd., mamy jeszcze tryb Time Trial, Rally Cross oraz Skill Games. Produkcja zapewnia więc przynajmniej kilka długich godzin porządnej rozrywki.

Wady? Jak w każdej grze, tak i ta ma pewne problemy. Największym z nich wydaje się brak licencji. Pojazdy dostępne w Rush Rally 2 są oczywiście podobne do rzeczywistych maszyn, ale jeżeli siedzicie w temacie i zwracacie uwagę na szczegóły, to będziecie zawiedzeni. Poza tym oprawa graficzna nie zawsze wygląda tak jak powinna i w oczy rzucają się np. słabej jakości tekstury niektórych elementów otoczenia. Nie są to poważne niedoróbki odbierające przyjemność z zabawy, ale jednak w pewien sposób doskwierają.

Jak już pewnie zdążyliście wywnioskować z treści, Rush Rally 2 to gra warta świeczki. Tytuł ma wszystko, co potrzeba do dobrej zabawy, wygląda ładnie, jest rozbudowany, a nawet pozwala podłączyć pada do urządzenia. Do tego jest tani, więc warto go nabyć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Rush Rally 2

odpowiednia dla każdego wieku

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Mini Metro i Rush Rally 2)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Mini Metro i Rush Rally 2)

wiadomość27 lutego 2017

W najnowszym przeglądzie najciekawszych mobilnych aktualizacji polecamy sprawdzenie łatek do takich gier jak Drift Girls, Mini Metro, Rush Rally 2, Sunday Lawn czy World of Tanks Blitz.

Najlepsze mobilne gry wyścigowe 2016 roku
Najlepsze mobilne gry wyścigowe 2016 roku

wiadomość25 grudnia 2016

Ruszamy z krótkimi przeglądami najlepszych produkcji mobilnych mijającego roku. Zaczynamy od gier wyścigowych. Znajdziecie tutaj zarówno gry darmowe, jak i takie, która pozbawione są mikropłatności.

Pancerni Dracula i Van Helsing oraz inne najlepsze aktualizacje mobilne
Pancerni Dracula i Van Helsing oraz inne najlepsze aktualizacje mobilne

wiadomość18 października 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Rush Rally 2, Subway Surfers, The Greedy Cave, Vainglory i World of Tanks Blitz.

Bitwy mechów PvP i widoki z kokpitów – najlepsze mobilne aktualizacje
Bitwy mechów PvP i widoki z kokpitów – najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość23 sierpnia 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Fantasy War Tactics, Rush Rally 2, Star Traders 4X Empires, Vainglory czy Warhammer 40,000: Freeblade.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Clash Royale, Rush Rally 2 i Tiny Tower)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Clash Royale, Rush Rally 2 i Tiny Tower)

wiadomość13 lipca 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Able Black,Clash Royale, Rush Rally 2, Thumb Drift oraz Tiny Tower.

AND
iOS