Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiAND3DSiOS
Okładka WRC The Official Game (AND)

WRC The Official Game

WRC FIA World Rally Championship: The Official Game

Pierwsza mobilna odsłona oficjalnej gry Rajdowych Mistrzostw Świata FIA WRC.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Okładka WRC The Official Game (AND)

data premiery gry:

5gru2014

AND

25gru2014

iOS

15sty2015

3DS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

WRC The Official Game to oficjalna gra rajdowych mistrzostw świata FIA WRC, stanowiąca pierwszą mobilną odsłonę popularnej serii wyścigowej rozwijanej na platformach stacjonarnych od 2010 roku. Gra została przygotowana na zlecenie firmy Bigben Interactive przez studio Firebrand Games, mające na swoim koncie takie tytuły jak Fast & Furious: Showdown i Hot Wheels: World’s Best Driver. Tytuł trafił na najpopularniejsze platformy mobilne.

W grze możemy wziąć udział w pełnym cyklu rajdowych mistrzostw świata sezonu 2014, złożonym w sumie z 60 odcinków specjalnych, rozgrywanych w 13 różnych lokacjach na terenie całego świata. Oprócz tak kultowych imprez, jak rajdy rozgrywane w Monte Carlo, Szwecji, Finlandii, Portugalii, Sardynii, Niemczech czy Wielkiej Brytanii, w grze znalazł się także firmowany przez Lotos 71. Rajd Polski. Do dyspozycji graczy oddano łącznie 18 licencjonowanych modeli samochodów, kierowanych przez rzeczywistych kierowców rajdowych, na czele z takimi tuzami jak Sébastien Ogier. Rodzimych fanów sportów motorowych, z pewnością ucieszy jednak szczególnie obecność załogi Robert Kubica / Maciej Szczepaniak.

Mimo że mamy tu do czynienia z produkcją dedykowaną urządzeniom przenośnym, autorzy gry nie poszli na łatwiznę oferując graczom spory realizm zabawy. W WRC The Official Game ścigamy się po różnych typach nawierzchni oraz w zmieniających się warunkach pogodowych, a wpływ tych czynników jest zauważalny podczas rozgrywki. Twórcy zadbali o realistyczny model zniszczeń i konieczność naprawiania samochodów między wyścigami, na co mamy oczywiście mocno ograniczoną ilość czasu. Mniej wprawnym kierowcom przyda się zaś z pewnością popularna w grach wyścigowych opcja cofnięcia czasu o kilka sekund wstecz, co pozwala powtórzyć nieudane manewry, zakończone stłuczką bądź poważną kraksą.

WRC The Official Game odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną oraz intuicyjnym systemem sterowania, wykorzystującym ekran dotykowy lub wbudowany żyroskop. Zadbano także o obsługę mobilnych kontrolerów gier oraz możliwość dostosowania interfejsu do własnych preferencji. Co prawda produkcja przeznaczona jest wyłącznie do zabawy w pojedynkę, ale twórcy zaimplementowali sieciowe rankingi graczy, pozwalające porównywać swoje osiągnięcia z wynikami innych wirtualnych kierowców z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Gry podobne do WRC The Official Game

Wymagania wiekowe WRC The Official Game

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe WRC The Official Game

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop
3DS
iOS
AND