Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 czerwca 2016, 11:30

autor: Adrian Werner

Najlepsze gry mobilne maja (m.in. Rush Rally 2, Mazes Of Karradash 2 i Hungry Shark World)

Omawiamy najlepsze gry mobilne maja. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Hungry Shark World, Bushido Bear, Mekorama, Crashing Season, Warp Shift, Mazes of Karradash 2, Tittan Quest oraz Rush Rally 2.

Witajcie w kolejnym przeglądzie najlepszych mobilnych gier minionego miesiąca. Nasze zestawienie obejmuje produkcje wydane zarówno na iOS-a, jak i na Androida, te na modelu free-to-play jak i premium, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Rush Rally 2

Przegląd zaczynamy od wyśmienitej gry rajdowej Rush Rally 2. Pod względem mechanizmów rozgrywki produkcja umiejscowiona jest gdzieś między symulacją, zręcznościówką. Z jednej strony samochody zachowują się całkiem realistycznie i trzeba poświęcić sporo czasu na opanowanie sterowania. Oczywiście wszystko to jest odrobinę uproszczone, ale zabawa w trybie standardowym zaspokoi graczy szukających bardziej rzeczywistych wrażeń. Jednocześnie gra oferuje jednak także tryb Rally Cross, w którym na trasy wyjeżdża masa aut, a droga do sukcesu leży w używaniu karoserii rywali jako hamulca przed zakrętami i spychaniu ich z drogi.

Dodajmy to tego atrakcyjną grafikę, brak mikropłatności oraz dopracowany tryb multiplayer i w sumie Rush Rally 2 to produkcja, która powinna przypaść do gustu większości fanów mobilnych wyścigów.

Rush Rally 2 w App Store (17 PLN)

Rush Rally 2 w Google Play (17 PLN)

Titan Quest

W maju na iOS-a zawitała konwersja Titan Questa. Pomimo dziesięciu lat na karku ten pecetowy hack’n’slash wciąż ma sporo do zaoferowania. Dostajemy obszerną kampanię, ciekawy system rozwoju i dopracowane mechanizmy walki. Do tego całość utrzymana jest w realiach zainspirowanych prawdziwymi mitologiami, a nie oklepanym fantasy. Dodatkową zaletą jest całkiem sprawnie zrealizowane sterowanie. Trzeba się do niego co prawda przyzwyczaić, ale gdy to już zrobimy, to okazuje się wystarczająco dobre, aby nie przeszkadzać w zabawie.

Titan Quest w App Store (35 PLN)

Mazes Of Karradash 2

W maju doczekaliśmy się również premiery Mazes Of Karradash 2, czyli kontynuacji udanego oldskulowego dungeon crawlera z zeszłego roku. Podstawowe mechanizmy rozgrywki nie uległy zmianom. Ponownie dostajemy obszerne lochy do eksploracji, widok pierwszoosobowy, drużynę, skokowy system poruszania się i turowy system walki. Do tego dochodzą elementy strategiczne. Pomiędzy wypadami do lochów odwiedzamy bowiem podniszczone miasto na powierzchni. Oczywiście, pomagamy odbudować osadę, co pozwala nam uzyskać dostęp do nowych przedmiotów i umiejętności.

Zamiast wprowadzać rewolucyjne zmiany autorzy skoncentrowali się na ulepszaniu rozwiązań pierwowzoru. Mapy są znacznie większe i ciekawsze. Porzucono system ich losowego generowania, ale dzięki temu każde piętro zostało z pietyzmem ręcznie zaprojektowane i obfituje w dopracowane oraz intrygujące zadania. Gra jest także znacznie dłuższa, a do tego oferuje masę nowych opcji przy rozwoju postaci. Dla fanów oldskulowch RPG-ów to pozycja obowiązkowa.

Mazes Of Karradash 2 w App Store (9 PLN)

Mazes Of Karradash 2 w Google Play (8 PLN)

Warp Shift

Doskonale spisało się również studio Fislabs wypuszczając grę logiczną Warp Shift, w której gracz na każdej mapie musi przeprowadzić dziewczynkę przez serię pomieszczeń. Te pokoje możemy swobodnie przesuwać niczym klocki i cała zabawa polega na takim nimi manipulowaniu, aby utworzyć drogę przejścia. Nie jest to łatwe, gdyż przy okazji musimy dbać o naładowanie ich energią. Mechanika ta jest prosta do zrozumienia, ale owocuje pomysłowymi i często bardzo trudnymi zagadkami.

Wszystko to ubrane zostało w ładną grafikę i opatrzone interesująca fabułą. Rezultat jest taki, że Warp Shift to produkcja, która przywraca świeżość grom traktującym o przesuwaniu klocków.

Warp Shift w App Store (13 PLN)

Hungry Shark World

Z kolei Hungry Shark World to dopracowana zręcznościówka, w której wcielamy się w żarłocznego rekina. Grafika wykonana została w ślicznym 3D, ale mechanizmy zabawy są dwuwymiarowe i przypominają lekko platformówki. Zadaniem gracza jest głównie polowanie na inne zwierzęta i ludzi, a przy okazji niszczenie wszystkiego co stanie nam na drodze, wliczając w to statki, a nawet niektóre budynki na lądzie. Do wyboru jest siedemnaście gatunków rekinów, a bawić się możemy na trzech potężnych mapach o otwartej strukturze. Wszystko to podano w dosyć humorystycznej stylistyce, więc pożeranie plażowiczów bawi zamiast straszyć.

Hungry Shark World w App Store (za darmo)

Hungry Shark World w Google Play (za darmo)

Bushido Bear

Inną godną uwagi majową premierą maja okazało się Bushido Bear. To gra akcji pozwalająca pokierować wojowniczym niedźwiadkiem, którego zadaniem jest strzeżenie lasu przed demonami. Na każdym poziomie celem gracza jest pokonanie kilku fal wrogów. System walki oparty jest na rysowaniu linii ataków na ekranie i świetnie sprawdza się w akcji, a dodatkowej głębi dodaje mu spory zestaw możliwych do odblokowania zdolności specjalnych.

Bushido Bear w App Store (za darmo)

Bushido Bear w Google Play (za darmo)

Mekorama

Wystarczy jeden rzut oka na Mekorama, aby nie mieć wątpliwości, że jest to klon gry logicznej Monument Valley. Oryginalności nie ma więc tutaj wcale, ale za to otrzymujemy ładne wykonanie oraz spory zestaw bardzo dobrze zaprojektowanych łamigłówek. Do tego produkcja jest całkowicie darmowa. Jeśli się wam spodoba, to możecie wesprzeć autora za pomocą mikropłatności, ale nie zapewniają one niczego i są jedynie formą podziękowania.

Mekorama w App Store (za darmo)

Mekorama w Google Play (za darmo)

Crashing Season

Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić jest Crashing Season. Gra pozwala pokierować zwierzętami polującymi na myśliwych. Nasza postać porusza się automatycznie naprzód, a my jedynie modyfikujemy jej zachowanie gestami. Rozwałkę uatrakcyjnia realistyczny silnik fizyczny. Większość obiektów w grze może zostać zniszczona, a ich odłamki, jak i inne przedmioty świetnie sprawdzają się jako śmiercionośne pociski. Wszystko to brzmi prosto, ale zabawy jest cała masa, a do tego bogactwo grywalnych zwierzaków, typów wrogów oraz celów misji sprawia, że produkcja nie nudzi się szybko.

Crashing Season w App Store (za darmo)

Crashing Season w Google Play (za darmo)