Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchANDiOSPS4XONE
Okładka Mekorama (Switch)
OkładkaMekorama (Switch)

Mekorama

Mekorama to skupiona na zabawie perspektywą gra logiczna. Rozgrywka opiera się na takim manipulowaniu otoczeniem i obracaniu planszą, by pozwolić robocikowi dotrzeć w wyznaczone miejsce.

Logiczne | zagraj za darmo | widok izometryczny | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mekorama Premiera

14maj2016

AND iOS

26mar2020

PS4 XONE Switch

Gry podobne do Mekorama

LEGO Builder's Journey

EQQO

Mulaka

Martin Magni to szwedzki deweloper, który znany jest z wydanej w 2015 roku gry mobilnej Odd Bot Out. Mekorama to druga pozycja rzeczonego twórcy. Tytuł przypomina słynne Monument Valley od studia ustwo, ale nie jest płatny – można go pobrać za darmo (w wersji na urządzenia mobilne). Co ciekawe, twórca postanowił dać graczom możliwość wsparcia go dowolną kwotą, jeżeli spodoba im się jego praca, choć nie wpływa to w żaden sposób na zawartość gry.

Mechanika

Mekorama to trójwymiarowa produkcja, w której rozgrywka opiera się na manipulowaniu otoczeniem. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie małego robota z jednego punktu planszy do drugiego. Po drodze czeka na niego sporo przeszkód, które omijamy, zmieniając perspektywę poprzez obracanie wieży oraz przesuwając wybrane elementy, w tym ruchome bloki, robiące np. za most albo windę. Kolejne poziomy stawiają przed nami dodatkowe wyzwania, ale to nie wszystko, co gra ma do zaoferowania. Pewną atrakcją jest zbieranie samych plansz, gdyż można je zapisywać w formie kolekcjonerskich kart. Ponadto deweloper udostępnił również edytor, pozwalający samemu tworzyć nowe lokacje.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Mekorama może się podobać ze względu na kolorową, zabawną stylistykę. Produkcja nie jest jednak zbyt zaawansowana technicznie i nietrudno jest znaleźć na urządzeniach mobilnych aplikacje robiące większe wrażenie.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mekorama

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
AND
iOS
PS4
XONE
Switch