Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 maja 2016, 13:11

autor: Góral

Mekorama - darmowe Monument Valley w perełce tygodnia

Na kolejną mobilną perełkę tygodnia wybraliśmy grę Mekorama, którą można określić mianem darmowego Monument Valley.

Z pewnością niejeden z Was kojarzy Monument Valley – popularną grę logiczną, która osiągnęła nie lada sukces, generując w ciągu dwóch lat od premiery ponad 14 milionów dolarów przychodu. Część deweloperów postanowiła więc spłodzić własną grę tego typu, dzięki czemu w dzisiejszej mobilnej perełce możemy przedstawić Wam Mekorama autorstwa Martina Magniego.

Zanim przejdziemy do krótkiego opisu aplikacji, warto najpierw wspomnieć o modelu biznesowym, który nie jest zbyt często spotykany. Szwedzki twórca postanowił bowiem oddać swój projekt całkowicie za darmo, ale jeżeli spodoba nam się zabawa i zechcemy nagrodzić dewelopera za starania, to możemy dokonać zakupu wewnątrz aplikacji na jedną z wybranych kwot (od kilku do kilkuset złotych).

Podejście dewelopera do monetyzacji jest więc jak najbardziej w porządku, ale nie tylko ono sprawia, że warto zainteresować się Mekoramą. Tytuł jest bowiem świetną propozycją dla miłośników łamigłówek. Podczas rozgrywki trafiamy na kolejne poziomy reprezentowane kolekcjonerskimi kartami. Na każdym z nich musimy przeprowadzić robota z punktu A do punktu B, przesuwając rozmaite elementy, kręcąc całą planszą itd. Zabawa sama w sobie nie jest strasznie oryginalna, ale nie w każdym przypadku musimy mieć do czynienia z unikalną pozycją, by miło spędzić czas. Ważne, że aplikacja jest po prostu dobrze zrealizowana, rozwiązywanie zagadek sprawia frajdę, a ponadto w grze znajduje się edytor poziomów, więc na brak zawartości nie można narzekać.

Mekorama nie jest może tak magiczne jak Monument Valley, nie jest też tak ładne, ale to i tak kawał porządnej produkcji. Jeżeli więc ograliście hit studia ustwo wzdłuż i wszerz, a cały czas jest Wam mało, to aplikacja Martina Magniego na pewno będzie dobrym wyborem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mekorama

Mekorama