Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 maja 2016, 13:11

autor: Góral

Mekorama - darmowe Monument Valley w perełce tygodnia

Na kolejną mobilną perełkę tygodnia wybraliśmy grę Mekorama, którą można określić mianem darmowego Monument Valley.

Z pewnością niejeden z Was kojarzy Monument Valley – popularną grę logiczną, która osiągnęła nie lada sukces, generując w ciągu dwóch lat od premiery ponad 14 milionów dolarów przychodu. Część deweloperów postanowiła więc spłodzić własną grę tego typu, dzięki czemu w dzisiejszej mobilnej perełce możemy przedstawić Wam Mekorama autorstwa Martina Magniego.

Zanim przejdziemy do krótkiego opisu aplikacji, warto najpierw wspomnieć o modelu biznesowym, który nie jest zbyt często spotykany. Szwedzki twórca postanowił bowiem oddać swój projekt całkowicie za darmo, ale jeżeli spodoba nam się zabawa i zechcemy nagrodzić dewelopera za starania, to możemy dokonać zakupu wewnątrz aplikacji na jedną z wybranych kwot (od kilku do kilkuset złotych).

Podejście dewelopera do monetyzacji jest więc jak najbardziej w porządku, ale nie tylko ono sprawia, że warto zainteresować się Mekoramą. Tytuł jest bowiem świetną propozycją dla miłośników łamigłówek. Podczas rozgrywki trafiamy na kolejne poziomy reprezentowane kolekcjonerskimi kartami. Na każdym z nich musimy przeprowadzić robota z punktu A do punktu B, przesuwając rozmaite elementy, kręcąc całą planszą itd. Zabawa sama w sobie nie jest strasznie oryginalna, ale nie w każdym przypadku musimy mieć do czynienia z unikalną pozycją, by miło spędzić czas. Ważne, że aplikacja jest po prostu dobrze zrealizowana, rozwiązywanie zagadek sprawia frajdę, a ponadto w grze znajduje się edytor poziomów, więc na brak zawartości nie można narzekać.

Mekorama nie jest może tak magiczne jak Monument Valley, nie jest też tak ładne, ale to i tak kawał porządnej produkcji. Jeżeli więc ograliście hit studia ustwo wzdłuż i wszerz, a cały czas jest Wam mało, to aplikacja Martina Magniego na pewno będzie dobrym wyborem.