Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 maja 2016, 12:14

Never Alone – nadchodzi mobilna wersja platformówki bazującej na mitologii ludów arktycznych

Studio Uper One Games zapowiedziało mobilną wersję gry, Never Alone, czyli udanej platformówki bazującej na mitologii ludów arktycznych. Konwersja trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Mamy dobre wieści dla fanów klimatycznych platformówek: studio Upper One Games właśnie poinformowało, że pracuje nad mobilną wersją niebanalnego Never Alone.

Mobilna konwersja gry ma być praktycznie identyczna z pecetowym i konsolowym pierwowzorem. Wyjątkiem będzie jedynie brak trybu kooperacyjnego oraz nowy interfejs, dopasowany do potrzeb ekranów dotykowych. Produkcja zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android, a premiera zaplanowana została na 23 czerwca. Tytuł będzie należał do kategorii premium, a więc nie znajdziemy w nim mikropłatności.

Recenzja gry Never Alone - zimno i do domu daleko...

Never Alone stanowi rzadki przypadek gry opartej na wierzeniach Inuitów, czyli rdzennych ludów obszarów arktycznych i subarktycznych Grenlandii, Kanady, Alaski i Syberii. Aby wiernie oddać ich kulturę studio Upper One Games zaangażowało jako konsultantów członków starszyzn plemiennych, jak również potomków Inuitów specjalizujących się w opowiadaniu tego typu historii. Kampania prezentuje historię młodej dziewczyny z plemienia Inupiaq, która udaje się na niebezpieczną wyprawę z misją powstrzymania wiecznej zamieci śnieżnej. Podczas przygód towarzyszy jej biały lis.

Pod względem rozgrywki Never Alone jest platformówką, w której eksplorujemy mapy, unikamy pułapek oraz walczymy z różnorodnymi przeciwnikami. Gra posiada także rozbudowane elementy logiczne. Podczas rozwiązywania licznych zagadek kluczową rolę odgrywa przełączanie się między dziewczynką i jej lisem oraz wykorzystywanie unikalnych umiejętności każdej z tych postaci.

Przypomnijmy, że Never Alone zadebiutowało w 2014 roku na pecetach i konsolach Xbox One i PlayStation 4, a po kilku miesiącach doczekało się także wersji na Wii U. W zeszłym roku do sprzedaży trafi pierwszy dodatek, zatytułowany Foxtales. Nie będzie on wchodził w skład wydania mobilnego, ale jeśli odniesie ono sukces, to możliwe, że autorzy w późniejszym terminie skonwertują również to DLC.

Never Alone – oficjalna strona gry