Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4iOSANDXONEWiiU
Okładka Never Alone (PC)

Never Alone

Never Alone: Ki Edition

Platformówka wzbogacona o elementy zaczerpnięte z gier logicznych, za której stworzenie odpowiada studio Upper One Games.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | edukacyjne | na 2 osoby | 2.5D | kooperacja | eksperymentalne/artystyczne | podzielony/wspólny ekran

Okładka Never Alone (PC)

data premiery gry:

18lis2014

PC PS4 XONE

25cze2015

WiiU

2cze2016

iOS

23cze2016

AND

Never Alone to platformówka na platformę PC, PS4 itd. wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gier logicznych. Produkcję opracowało studio Upper One Games.

Fabuła:

Fabuła oparta została na wierzeniach ludu Inuitów. Wcielamy się w młodą dziewczynę z plemienia Inupiaq, której podczas podróży przez pokryte śniegiem krainy towarzyszy biały lis. Bohaterka udaje się na niebezpieczną wyprawę z misją uratowania własnego ludu i powstrzymania nadejścia wiecznej zamieci śnieżnej. Kampania podzielona została na osiem rozdziałów. W trakcie zabawy możemy spotkać wiele istot znanych z legend Inuitów, takich jak Ludzie Nieba, Toczące się Głowy czy Człowiek Zamieci. Aby zadbać o wierność tradycjom ludowym, studio Upper One Games zaangażowało jako konsultantów członków współczesnych starszyzn plemiennych, jak również potomków Inuitów specjalizujących się w opowiadaniu tego typu historii.

Mechanika:

Pod względem rozgrywki Never Alone jest stosunkowo tradycyjną platformówką, która testuje zarówno zręczność, jak i spryt graczy. Podczas zabawy przemierzamy rozległe poziomy, unikamy pułapek, walczymy z przeciwnikami i rozwiązujemy pomysłowe zagadki logiczne. Kluczową rolę odgrywa przełączanie się między dziewczynką i jej lisem. Każda z tych postaci posiada unikalny zestaw umiejętności, których właściwe wykorzystywanie jest niezbędne do pokonania większości łamigłówek.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza dostępny jest także kooperacyjny tryb multiplayer, w którym jedna osoba kieruje dziewczynką, a druga wciela się w lisa. Podczas tego typu zabawy zagadki i wyzwania zostają zmodyfikowane, by zapewnić odpowiednią rozrywkę obu użytkownikom.

Kwestie techniczne:

Grafikę Never Alone wykonano w pełnym 3D, ale same mechanizmy rozgrywki pozostają dwuwymiarowe. Przygodom towarzyszy ścieżka dźwiękowa oparta na tradycyjnej muzyce Inuitów. Również narracja prowadzona jest w języku tych ludów, zaś wszystkie wypowiedzi opatrzone są angielskimi napisami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 509 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Never Alone

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Never Alone

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 240 /Radeon HD 6570 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Quad 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti/ Radeon HD 7790 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1

GeneticsDDC Ekspert 3 sierpnia 2016

Recenzja Never Alone.

7.0

g40st Ekspert 1 grudnia 2014

Never Alone jest platformówką 2,5, dzięki której mamy szansę choć przez chwilę obcować z kulturą Eskimosów. To oraz klimat zabawy są największymi plusami tej dosyć prostej i krótkiej gry.

6.5
Games with Gold w grudniu – m.in. Dragon Age 2 i Never Alone
Games with Gold w grudniu – m.in. Dragon Age 2 i Never Alone

wiadomość27 listopada 2018

Firma Microsoft ujawniła tytuły, które w grudniu trafią do abonentów Xbox Live Gold. Posiadacze Xboksów 360 otrzymają Dragon Age II i Mercenaries rodem z pierwszego Xboxa, z kolei gracze bawiący się na Xboksie One dostaną Never Alone oraz drugą część serii Q.U.B.E.

Kowboje, giganci i Inuici, czyli najlepsze gry mobilne czerwca (Never Alone, Lost Frontier)
Kowboje, giganci i Inuici, czyli najlepsze gry mobilne czerwca (Never Alone, Lost Frontier)

wiadomość5 lipca 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne czerwca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Never Alone: Ki Edition, Lost Frontier, Heroes of Loot 2, Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari, Seven Guardians oraz Grim Legends 3: The Dark City.

Never Alone – nadchodzi mobilna wersja platformówki bazującej na mitologii ludów arktycznych
Never Alone – nadchodzi mobilna wersja platformówki bazującej na mitologii ludów arktycznych

wiadomość23 maja 2016

Studio Uper One Games zapowiedziało mobilną wersję gry, Never Alone, czyli udanej platformówki bazującej na mitologii ludów arktycznych. Konwersja trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Never Alone: Foxtales - zapowiedziano pierwszy dodatek do platformówki studia Upper One Games
Never Alone: Foxtales - zapowiedziano pierwszy dodatek do platformówki studia Upper One Games

wiadomość17 lipca 2015

Studio Upper One Games zapowiedziało Never Alone: Foxtales, czyli pierwszy dodatek do udanej zeszłorocznej platformówki, opartej na wierzeniach rdzennych ludów Alaski.

Zapowiedziano Never Alone, platformówkę opartą na wierzeniach ludów arktycznych
Zapowiedziano Never Alone, platformówkę opartą na wierzeniach ludów arktycznych

wiadomość9 maja 2014

Studio Upper One Games ujawniło platformówkę Never Alone, opartą na legendach plemion Inuitów. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole nowej generacji.

PC
PS4
XONE
WiiU
iOS
AND