Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2018, 18:15

autor: "Vergil"

Games with Gold w grudniu – m.in. Dragon Age 2 i Never Alone

Firma Microsoft ujawniła tytuły, które w grudniu trafią do abonentów Xbox Live Gold. Posiadacze Xboksów 360 otrzymają Dragon Age II i Mercenaries rodem z pierwszego Xboxa, z kolei gracze bawiący się na Xboksie One dostaną Never Alone oraz drugą część serii Q.U.B.E.

Poznaliśmy listę gier, które w grudniu trafią w ręce abonentów Xbox Live Gold, w ramach programu Games with Gold. Choć najciekawszą pozycją z listy wydaje się udostępnione posiadaczom Xboksa One oraz Xboksa 360 Dragon Age II, podobać się mogą również pozostałe produkcje, czyli Mercenaries: Playground of Destruction (którą również sprawdzą posiadacze obu konsol) oraz wydane wyłącznie na nowszą konsolę giganta z Redmond Never Alone i Q.U.B.E. 2.

Poszczególne tytuły pobierzemy w następujących terminach:

Gra:

Platformy:

Dostępność:

Q.U.B.E. 2

Xbox One

1 – 31 grudnia

Never Alone

Xbox One

16 grudnia – 15 stycznia

Dragon Age II

Xbox 360/Xbox One

1 – 15 grudnia

Mercenaries: Playground of Destruction

Xbox 360/Xbox One

16 – 31 grudnia

Jeśli jeszcze nie graliście w Dragon Age II, teraz nadarza Wam się świetna okazja do nadrobienia zaległości. - Games with Gold w grudniu – m.in. Dragon Age 2 i Never Alone - wiadomość - 2018-11-28
Jeśli jeszcze nie graliście w Dragon Age II, teraz nadarza Wam się świetna okazja do nadrobienia zaległości.
  1. Oficjalna strona internetowa usługi Games with Gold

Gry na Xboksa One

Q.U.B.E. 2

Q.U.B.E. 2 to pierwszoosobowa gra logiczna, w której gracze otrzymują do dyspozycji specjalną rękawicę pozwalającą na manipulację kolorowymi sześcianami o odmiennych właściwościach (przykładowo, niektóre odpychają się wzajemnie, inne – przyciągają). Oparto na tym szereg zagadek logicznych popychających do przodu fabułę, której obecność, obok większych i bardziej otwartych poziomów, jest jednym z elementów wyróżniających ten tytuł na tle pierwszej części serii.

Never Alone

Never Alone natomiast to platformówka z elementami gry logicznej, której twórcy czerpali garściami z wierzeń ludu Inuitów. Wcielając się w młodą dziewczynę z plemienia Inupiaq, przemierzamy pokryte śniegiem lokacje, walczymy z przeciwnikami i rozwiązujemy zagadki. Wszystko po to, by protagonistka mogła uratować swój lud i powstrzymać nadchodzącą wieczną zamieć. Co ciekawe, nad przebiegiem prac nad tym tytułem czuwali między innymi członkowie współczesnych starszyzn plemiennych.

Dragon Age II

Głównym bohaterem (lub bohaterką) gry Dragon Age II jest Hawke – legendarny Czempion Kirkwall, którego historię opowiada (czasami nieco koloryzując) krasnolud Varric. Na tle pierwszej części serii ów erpeg wyróżnia się przede wszystkim za sprawą odmienionego systemu walki (który swego czasu nie przypadł do gustu wielu fanom pierwowzoru) i rozwoju postaci oraz przebudowanego drzewka dialogowego (obok skróconych wypowiedzi pojawiły się ikonki oddające ich charakter). Poza tym gra doczekała się zupełnie nowego stylu graficznego – realizm z „jedynki” został tu zastąpiony lekko komiksową stylizacją.

Mercenaries: Playground of Destruction

Ostatnią z produkcji udostępnionych w grudniowym Games with Gold jest Mercenaries: Playground of Destruction – gra akcji, w której trafiamy do Korei Północnej z niedalekiej przyszłości. Wcielając się w jednego z trójki najemników, korzystamy z rozbudowanego arsenału i kilkudziesięciu typów pojazdów, starając się powstrzymać rządzącego państwem generała, który zaczął grozić światu posiadanymi przez siebie bombami atomowymi. Warto odnotować, że gra zadebiutowała jeszcze w epoce pierwszego Xboksa (2005 rok), a na nowych konsolach Microsoftu można w nią grać dzięki wstecznej kompatybilności.