Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2018, 19:24

Gala The Game Awards 2018 z ponad dziesięcioma zapowiedziami nowych gier

Uroczysta gala rozdania nagród The Game Awards 2018, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, ma obfitować w wiele atrakcji. Jedną z nich będą zapowiedzi zupełnie nowych produkcji. Według organizatorów, podczas wydarzenia poznamy tytuły ponad dziesięciu gier, za których produkcję odpowiadają zarówno duże studia, jak i niezależni deweloperzy.

Gala rozdania nagród The Game Awards to tradycyjnie ostatnie duże wydarzenie w branży gier w ciągu roku. Piąta edycja imprezy ma, wedle zapowiedzi, być większa i lepsza niż w ubiegłych latach. Według jej organizatora i pomysłodawcy, kanadyjskiego dziennikarza Geoffa Keighleya, gracze zobaczą po raz pierwszy dziesięć całkowicie świeżych tytułów, które pochodzić będą zarówno od największych studiów, jak i od niewielkich niezależnych zespołów deweloperskich. Ponadto powinniśmy spodziewać się wcześniej niewidzianych zwiastunów i materiałów związanych z już zapowiedzianymi produkcjami. Jedną z ważniejszych gier przedstawionych podczas gali może być Alien: Blackout, o którym pisaliśmy kilka dni temu.

Za sprawą liczby zapowiedzi nowych gier, niektórzy określają galę The Game Awards mianem „małego E3”. - Gala The Game Awards 2018 z ponad dziesięcioma zapowiedziami nowych gier - wiadomość - 2018-11-28
Za sprawą liczby zapowiedzi nowych gier, niektórzy określają galę The Game Awards mianem „małego E3”.

Przypomnijmy, że nominacje do nagród wybrało gremium składające się przedstawicieli kilkudziesięciu serwisów i periodyków branżowych, a także osoby związane ze światem rozgrywek e-sportowych. Wśród ekspertów pojawili się w tym roku również po raz pierwszy reprezentanci serwisu GRYOnline.pl. Warto zaznaczyć, że nie tylko do starannie wyselekcjonowanego jury będzie należała decyzja o zwycięzcach The Game Awards 2018. Pod uwagę brane są także głosy publiczności. Każdy może więc zagłosować na swojego faworyta w wybranej kategorii na oficjalnej stronie wydarzenia lub za pośrednictwem wybranych serwisów społecznościowych.

Rozdanie nagród odbędzie się 6 grudnia w Los Angeles. Imprezę będzie można zobaczyć na żywo w sieci, w serwisach takich jak YouTube, Facebook, Twitch oraz Mixer. W Polsce stream rozpocznie się w piątek 7 grudnia o godzinie 2.30 rano. Relację będzie można również oglądać wspólnie z innymi czytelnikami w naszym serwisie. Poza wręczeniem statuetek gracze będą mogli, podobnie jak w ubiegłych latach, zobaczyć występy muzyczne na żywo.

  1. Oficjalna strona The Game Awards 2018