Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2018, 19:40

autor: Vergil

Trailer i data premiery pierwszego odcinka Legacy of the First Blade – dużego DLC do AC Odyssey

Pierwszy z trzech odcinków DLC do Assassin’s Creed Odyssey, zatytułowanego Legacy of the First Blade, zadebiutuje na początku grudnia. Firma Ubisoft opublikowała jego widowiskowy i klimatyczny zwiastun, w którym w rolę narratora wcielił się Darius – zabójca króla Kserksesa.

Firma Ubisoft opublikowała zwiastun pierwszego dużego rozszerzenia do gry Assassin’s Creed Odyssey, które zostanie podzielone na trzy epizody. Debiutancki odcinek Dziedzictwa Pierwszego Ostrza (ang. Legacy of the First Blade) zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 4 grudnia, a kolejne będą udostępniane w sześciotygodniowych odstępach. DLC wchodzi w skład przepustki sezonowej, choć można je nabyć również osobno.

W Dziedzictwie Pierwszego Ostrza gracze będą walczyć u boku Dariusa – twórcy legendarnego ukrytego ostrza, czyli podstawowej broni, którą w kolejnych wiekach posługiwali się członkowie bractwa asasynów. Deweloperzy zapowiadają, że w trakcie rozgrywki przyjdzie nam „zmienić bieg historii i dowiedzieć się, dlaczego asasyni wybrali walkę w cieniu”. Tymczasem powyższy materiał zdradza, że w trakcie zabawy spotkamy nowe czarne charaktery (i sprzymierzeńców), stoczymy epickie bitwy morskie czy wreszcie wykorzystamy szereg okazji do przelania wrogiej krwi na ubitej ziemi; wartością samą w sobie będzie możliwość poznania zabójcy Kserksesa – perskiego „króla królów”.

Przypomnijmy, że zapowiadając przepustkę sezonową, firma Ubisoft ujawniła jeszcze jeden add-on, który także zostanie podzielony na trzy epizody. W The Fate of Atlantis gracze trafią do Atlantydy, a ich zadaniem będzie nie tylko zmierzenie się z boskimi istotami, lecz także odkrycie tajemnic pierwszej cywilizacji. Posiadacze season passa otrzymają również zremasterowane wersje gier Assassin’s Creed III i Assassin’s Creed Liberation.

W Dziedzictwie Pierwszego Ostrza Aleksios lub Kassandra będą walczyć ramię w ramię z Dariusem – zabójcą króla Kserksesa. - Trailer i data premiery pierwszego odcinka Legacy of the First Blade – dużego DLC do AC Odyssey - wiadomość - 2018-11-28
W Dziedzictwie Pierwszego Ostrza Aleksios lub Kassandra będą walczyć ramię w ramię z Dariusem – zabójcą króla Kserksesa.

Assassin's Creed Odyssey otrzymało wsparcie, o jakim nie śniło się wcześniejszym częściom serii. Dość powiedzieć, że w ramach cyklu The Lost Tales of Greece, na początku listopada zadebiutowało pierwsze dodatkowe (i darmowe) zadanie. Poza tym w grze ciągle pojawiają się dzienne i tygodniowe wyzwania zwane Kontraktami. Z czasem produkcja ma się doczekać również trybu Discovery Tour (wzorem Assassin's Creed Origins) oraz modułu New Game Plus.

  1. Assassin’s Creed Odyssey – oficjalna strona internetowa
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry
  4. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey

Ostatnia aktualizacja: 2018-11-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach