Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS4
Okładka Assassin's Creed: Odyssey - The Fate of Atlantis (PC)

Assassin's Creed: Odyssey - Los Atlantydy

Assassin's Creed: Odyssey - The Fate of Atlantis

Drugie duże rozszerzenie do gry Assassin’s Creed Odyssey, które podzielono na epizody. The Fate of Atlantis zabiera graczy do zaświatów, gdzie muszą nie tylko odkryć kolejne tajemnice Pierwszej Cywilizacji, lecz również stawić czoła mitycznym bestiom.

To jest dodatek do gry Assassin's Creed: Odyssey.

RPG | TPP | skradanki | starożytność | mitologia grecka | epizodyczne | przygodowe gry akcji | RPG akcji | starożytna Grecja

Okładka Assassin's Creed: Odyssey - The Fate of Atlantis (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

23kwi2019

PC PS4 XONE

The Fate of Atlantis to tytuł drugiego dużego rozszerzenia do gry Assassin's Creed Odyssey. Podobnie jak pierwszy dodatek, czyli Legacy of the First Blade, add-on podzielono na trzy epizody; zatytułowano je: Fields of Elysium, Torment of Hades i Judgment of Atlantis. Opracowaniem i wydaniem opisywanego DLC zajęła się sprawująca pieczę nad marką firma Ubisoft.

Fabuła

W Assassin's Creed Odyssey: The Fate of Atlantis Aleksios lub Kassandra (w zależności od tego, w którą z tych postaci wciela się gracz) trafiają do zaświatów zamieszkiwanych przez Isu – pradawną cywilizację dysponującą na tyle rozwiniętą technologią, że ludzie postrzegali jej przedstawicieli jako bóstwa. Protagoniści muszą zgłębić skrywane przez nią tajemnice, a także zmierzyć się z licznymi niebezpieczeństwami, wśród których prym wiodą mityczne bestie.

Mechanika

Assassin's Creed Odyssey: The Fate of Atlantis oddaje w ręce graczy zupełnie nowe lokacje, na czele z tytułową Atlantydą. Czekają w nich nie tylko zadania popychające do przodu fabułę, lecz również rozmaite misje poboczne. W omawianym rozszerzeniu pojawiają się także niewidziani wcześniej przeciwnicy, natomiast wyżej wspomniane potwory znane z mitologii (jak choćby trzygłowy pies Cerber) pełnią rolę bossów. By protagoniści mogli stawić im czoła, otrzymują do dyspozycji nowe przedmioty legendarne oraz udoskonalone wersje posiadanych wcześniej zdolności, jak Szarża byka Aresa lub Szaleństwo Aresa.

Warto odnotować, że przygodę w Assassin’s Creed Odyssey: The Fate of Atlantis można rozpocząć zarówno w tradycyjny sposób, tj. wcielając się w postać, którą ukończyliśmy podstawową wersję gry oraz wcześniejszy dodatek, jak i korzystając z alternatywnego rozwiązania; na chętnych czekają bowiem predefiniowani bohaterowie na 52 poziomie doświadczenia.

Kwestie techniczne

The Fate of Atlantis jest dodatkiem niesamodzielnym, więc wymaga do działania podstawowej wersji gry Assassin's Creed Odyssey. DLC nie przynosi zmian w warstwie audiowizualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 166 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed: Odyssey - Los Atlantydy

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Odyssey - Los Atlantydy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed: Odyssey - Los Atlantydy

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 285 lub lepsza
 • 46 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 46 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Pierwszy odcinek DLC Los Atlantydy do AC Odyssey dostępny za darmo
Pierwszy odcinek DLC Los Atlantydy do AC Odyssey dostępny za darmo

wiadomość26 sierpnia 2019

Ruszyła promocja w grze Assassin's Creed Odyssey. Do końca miesiąca możecie za darmo pobrać pierwszy odcinek drugiego DLC.

Premiera Judgement of Atlantis - finalnego odcinka DLC do AC Odyssey
Premiera Judgement of Atlantis - finalnego odcinka DLC do AC Odyssey

wiadomość16 lipca 2019

Dzisiaj zadebiutuje Judgment of Atlantis, czyli ostatni epizod DLC Fate of Atlantis do gry Assassin’s Creed Odyssey. Firma Ubisoft udostępniła z tej okazji nowy filmik, pokazujący co zaoferuje ta produkcja.

AC Odyssey: Judgment of Atlantis - finalny epizod DLC z datą premiery
AC Odyssey: Judgment of Atlantis - finalny epizod DLC z datą premiery

wiadomość4 lipca 2019

Najnowszy i zarazem ostatni epizod rozszerzenia Judgment of Atlantis do Assassin’s Creed Odyssey zostanie udostępniony 16 lipca. Informację właśnie przekazał Ubisoft. Szykujcie miejsce na dyskach!

Assassin's Creed Odyssey: Los Atlantydy - premiera drugiej części DLC
Assassin's Creed Odyssey: Los Atlantydy - premiera drugiej części DLC

wiadomość4 czerwca 2019

Firma Ubisoft wypuściła zwiastun z fragmentami rozgrywki przedstawiający Torment of Hades, czyli drugi epizod dodatku The Fate of Atlantis do gry Assassin’s Creed Odyssey.

Premiera 1. epizodu DLC Fate of Atlantis do Assassin's Creed Odyssey
Premiera 1. epizodu DLC Fate of Atlantis do Assassin's Creed Odyssey

wiadomość24 kwietnia 2019

Firma Ubisoft wypuściła Fields of Elysium, czyli pierwszy z trzech epizodów dodatku DLC The Fate of Atlantis do gry Assassin’s Creed Odyssey.

PC
PS4
XONE