Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2019, 10:59

autor: Adrian Werner

Premiera 1. epizodu DLC Fate of Atlantis do Assassin's Creed Odyssey

Firma Ubisoft wypuściła Fields of Elysium, czyli pierwszy z trzech epizodów dodatku DLC The Fate of Atlantis do gry Assassin’s Creed Odyssey.

Pola Elizejskie zawierają więcej elementów fantastycznych niż podstawowa wersja gry. - Premiera 1. epizodu DLC Fate of Atlantis do Assassin's Creed Odyssey - wiadomość - 2019-04-24
Pola Elizejskie zawierają więcej elementów fantastycznych niż podstawowa wersja gry.
FIELDS OF ELYSIUM W SKRÓCIE:
  1. pierwszy epizod Losu Atlantydy,
  2. wymaga podstawowej wersji gry,
  3. kładzie nacisk na elementy fantastyczne.

Ukazały się Pola Elizejskie (Fields of Elysium), czyli pierwszy odcinek dodatku Los Atlandydy do Assassin’s Creed Odyssey. Produkcja zadebiutowała równocześnie na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. The Fate of Atlantis jest rozszerzeniem niesamodzielnym, więc do działania wymaga podstawowej wersji gry i tak jak ona oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Kolejne dwa epizody mają ukazać się do końca tego roku.

W Polach Elizejskich udajemy się do tytułowych zaświatów, aby zmierzyć się z mitycznymi potworami i greckimi bóstwami. Istotną rolę w fabule odgrywają również Isu, czyli istoty z pierwszej cywilizacji. Rozszerzenie stawia więc znacznie mocniej na elementy fantastyczne niż podstawowa wersja gry oraz pierwsze DLC.

Ubisoft powtórzyło tym samym manewr z Assassin's Creed Origins. W przypadku poprzedniej odsłony cyklu gra, podobnie jak dodatek Ukryci, w większości również starała się trzymać realizmu historycznego. Autorzy popuścili wodze fantazji dopiero w drugim DLC, zatytułowanym Klątwa faraonów, gdzie musieliśmy zmierzyć się z przeciwnikami wprost z egipskiej mitologii.

DLC Los Atlantydy można kupić samodzielnie lub też jako część przepustki sezonowej, która dodatkowo zawiera dodatek Dziedzictwo pierwszego ostrza oraz Assassin's Creed III Remastered oraz Assassin's Creed III: Liberation Remastered, czyli odświeżone wersje starszych odsłon cyklu.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed Odyssey zadebiutowało 5 października ubiegłego roku, w wersjach na pecety oraz Xboksa One i PlayStation 4. W Japonii projekt jest dodatkowo dostępny na Nintendo Switch dzięki zastosowaniu technologii streamingu.

Dodatek Los Atlantydy będzie musiał starczyć fanom na długo, gdyż w tym roku nie pojawi się nowa odsłona cyklu. W następną część serii zagramy dopiero w 2020 roku. Według plotek gra zabierze nas w czasy wikingów.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry
  4. Oficjalna strona serii