Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2019, 11:30

autor: AlexB

Udostępniono nowe demo Pathologic 2

W sieci zadebiutowało nowe demo Pathologic 2, czyli remake'u surrealistycznego horroru od rosyjskiego studia Ice-Pick Lodge. Tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych 23 maja bieżącego roku.

Pod koniec ubiegłego miesiąca dowiedzieliśmy się, że Pathologic 2, czyli remake przygodowej gry akcji utrzymanej w konwencji horroru od rosyjskiego studia Ice-Pick Lodge, zadebiutuje 23 maja bieżącego roku. Jeśli czekacie na ten tytuł lub po trailerach i zapowiedziach wciąż nie jesteście pewni, czy chcecie wydać na niego swoje pieniądze, to mamy dla Was dobre wieści. W sieci zadebiutowało nowe demo nadchodzącej produkcji. Aby uzyskać do niego dostęp, należy wejść na poniższą stronę i zarejestrować się. Link do tej wersji otrzymacie na podanego maila.

  1. Demo Pathologic 2
Mieszkańcy miasteczka, w którym toczy się akcja gry, nie należą do najbardziej przyjaznych. - Udostępniono nowe demo Pathologic 2 - wiadomość - 2019-04-25
Mieszkańcy miasteczka, w którym toczy się akcja gry, nie należą do najbardziej przyjaznych.
PATHOLOGIC 2 W SKRÓCIE:
  • Producent: Ice-Pick Lodge;
  • Wydawca: tinyBuild Games ;
  • Gatunek: przygodowa gra akcji/horror;
  • Platformy docelowe: PC, Xbox One;
  • Premiera: 23 maja 2019 r. (PC)

W wydaniu tym znajdziemy dwa intra, część pierwszego dnia gry, w którym wcielamy się w postać o pseudonimie Haruspex (jeden z trojga grywalnych bohaterów) i unikalne zakończenie, które nie będzie obecne w pełnej wersji. Na podobne rozwiązanie zdecydowała się chociażby firma Capcom przy okazji dema Resident Evil VII: Biohazard.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy gracze mogą osobiście sprawdzić w akcji Pathologic 2. Poprzednia taka okazja nadarzyła się w połowie września ubiegłego roku, kiedy studio Ice-Pick Lodge zdecydowało się na udostępnienie wersji alfa nadchodzącego tytułu.

W czasach zarazy śmierć czai się na każdego. - Udostępniono nowe demo Pathologic 2 - wiadomość - 2019-04-25
W czasach zarazy śmierć czai się na każdego.

Oryginalne Pathologic z 2005 roku było prawdziwą gratką dla miłośników surrealizmu i niepokojących opowieści. Tytuł od Ice-Pick Lodge zdobył grupę wiernych fanów, mimo wyraźnych niedociągnięć w jego warstwie technicznej. Świadomi błędów twórcy zdecydowali się na stworzenie jego remake'u, który został sfinansowany na Kickstarterze pięć lat temu. Ze względu na ilość zmian oraz by odróżnić remake od remastera z 2015 roku, zdecydowali się oni na nazwanie tej wersji Pathologic 2, choć nie da się ukryć, że dla niektórych klientów może być to nieco mylące. Niewykluczone, że w pewnym stopniu wpłynie to negatywnie na sprzedaż tytułu.

Choć na razie znamy dokładną datę premiery Pathologic 2 tylko na PC, w planach jest również wersja na Xboksa One. Ma ona pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Co do wydań na inne konsole, to nie ma na razie żadnych konkretnych informacji na ich temat.

  1. Oficjalna strona gry Pathologic 2
  2. Pathologic 2 na platformie Steam