Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2019, 20:12

autor: "Vergil"

Pathologic 2 – data premiery i ponury zwiastun

W sieci pojawił się klimatyczny zwiastun gry Pathologic 2, nad którą pracuje rosyjskie studio Ice-Pick Lodge. Poza tym deweloperzy podzielili się datą premiery swojego dzieła – jak się okazuje, nasze oczekiwanie na ten tytuł dobiegnie końca za niecałe dwa miesiące.

O tym, że studio Ice-Pick Lodge pracuje nad grą Pathologic 2 wiemy już od blisko pięciu lat. Dopiero teraz jednak rosyjski zespół podzielił się datą premiery swojego dzieła. Okazuje się, że tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych 23 maja bieżącego roku (w temacie wersji konsolowych obecnie panuje cisza). Według informacji dostępnych na Steamie nie otrzyma on polskiej wersji językowej.

Na tym nie koniec, gdyż autorzy udostępnili również klimatyczny zwiastun. Trzeba przyznać, że dobrana przez nich muzyka i pozbawiony emocji głos dziecięcego narratora skutecznie budują tu niepokojącą atmosferę.

Pathologic 2 to kompleksowy remake przygodowej gry akcji utrzymanej w konwencji thrillera, która zadebiutowała na komputerach osobistych w 2005 roku. Jego twórcy nie ograniczyli się do ulepszenia oprawy graficznej, lecz także zmodyfikowali mechanikę rozgrywki, by lepiej przystawała do współczesnych standardów. Poza tym całość wzbogacono o nowe zadania fabularne, a także udoskonalono sztuczną inteligencję kontrolującą postacie neutralne.

Przygnębiająca atmosfera to jedna z cech charakterystycznych gry Pathologic 2. - Pathologic 2 – data premiery i ponury zwiastun - wiadomość - 2019-03-29
Przygnębiająca atmosfera to jedna z cech charakterystycznych gry Pathologic 2.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Pathologic 2
  2. Pathologic 2 na platformie Steam