Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2019, 07:39

autor: Vergil

Pierwszy gameplay z Layers of Fear 2

Layers of Fear 2, czyli kolejny horror krakowskiego studia Bloober Team, ma zadebiutować w połowie 2019 roku. Twórcy opublikowali więc pierwszy gameplay, z którego można wywnioskować, że ich dzieło będzie nas straszyć często i na rozmaite sposoby.

W sieci pojawił się pierwszy gameplay z Layers of Fear 2, czyli drugiej odsłony cyklu utrzymanych w klimacie horroru gier przygodowych, nad którym pieczę sprawuje polskie studio Bloober Team. Nim przejdziemy do omówienia zawartości trwającego trzynaście minut materiału wideo, przypominamy, że tytuł zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a trafi na nie w drugim kwartale 2019 roku.

Jak wiemy od kilku miesięcy, tym razem krakowscy deweloperzy zabiorą nas na statek znajdujący się na pełnym morzu. W trakcie rozgrywki po raz kolejny weźmiemy udział w powstawaniu arcydzieła; mowa jednak nie o obrazie, lecz filmie.

Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej części serii, filarem rozgrywki w Layers of Fear 2 będzie eksploracja nieco klaustrofobicznych lokacji i wchodzenie w interakcję z napotkanymi obiektami. Zmagania urozmaicą liczne anomalie, a poziom adrenaliny we krwi podniosą nam sceny rodem z kina (a jakże) grozy.

Korytarze zmienią więc swoją długość na naszych oczach, ze ścian spróbują nas chwycić przerażające ręce, „kątem oka” (chociaż nie tylko) dostrzeżemy rozmaite zjawy, przedmioty będą zmieniać swe położenie, a swoje „trzy grosze” dołoży również przyprawiające o dreszcze udźwiękowienie. Na podstawie powyższego materiału wideo można bowiem stwierdzić, że Layers of Fear 2 będzie nie tylko wyglądać wyraźnie lepiej od poprzedniczki, lecz także brzmieć.

Zjawa, człowiek, a może jeszcze coś innego? Layers of Fear 2 spróbuje nas przestraszyć na rozmaite sposoby. - Pierwszy gameplay z Layers of Fear 2 - wiadomość - 2019-03-29
Zjawa, człowiek, a może jeszcze coś innego? Layers of Fear 2 spróbuje nas przestraszyć na rozmaite sposoby.
  1. Strona internetowa studia Bloober Team