Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2019, 15:16

autor: Aquma

Layers of Fear 2 zadebiutuje w połowie roku

Krakowskie studio Bloober Team wydało komunikat, w którym informuje, że kontynuacja horroru Layers of Fear ukaże się w drugim kwartale bieżącego roku. Gra pojawi się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Layers of Fear 2 zadebiutuje w drugim kwartale 2019 roku. - Layers of Fear 2 zadebiutuje w połowie roku - wiadomość - 2019-03-28
Layers of Fear 2 zadebiutuje w drugim kwartale 2019 roku.

Portal StockWatch donosi, że Layers of Fear 2, czyli kontynuacja udanego horroru od krakowskiego studia Bloober Team, zadebiutuje w drugim kwartale tego roku na komputerach, a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wydawcą będzie firma Gun Media. W Europie produkcja ma być dostępna w cenie 29,99 euro (około 130 zł), a w Stanach Zjednoczonych 29,99 dolarów. Trudno powiedzieć, na ile zostanie wycenione rodzime wydanie.

Źródłem informacji jest komunikat wypuszczony przez spółkę Bloober Team, którego adresatami są inwestorzy. Dokładna data premiery zostanie podana w oddzielnej notce – być może stanie się to niedługo, ponieważ deweloperzy planują pokazać swój tytuł w czasie imprezy PAX East, która odbędzie się w Bostonie w dniach 28-31 marca.

Premiera gry została zaplanowana na drugi kwartał 2019 r., jednak dokładna data nie jest jeszcze emitentowi znana. O szczegółowej dacie premiery emitent poinformuje odrębnym raportem bieżącym – czytamy w komunikacie.

Layers of Fear 2 zostało oficjalnie zapowiedziane październiku 2018 r., choć o produkcji mówiono już wcześniej – wówczas była znana pod nazwą kodową Project Melies. Tytuł opowie zupełnie nową historię, która jednak będzie nawiązywała do oryginału koncepcją oraz pewnymi pomysłami. Ponownie wcielimy się w artystę próbującego ukończyć swoje magnum opus – tyle że tym razem dziełem będzie film, a nie obraz. Co ciekawe, akcja gry ma toczyć się na statku płynącym po otwartym morzu.

  1. Bloober Team – strona oficjalna