Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2018, 17:05

autor: Góral

Project Melies - twórcy Layers of Fear pracują nad nową grą

Studio Bloober Team (twórcy Layers of Fear) połączyli siły z firmą Gun Media (wydawcą Friday the 13th: The Game). Na mocy podpisanej umowy polski deweloper wyprodukuje nowy tytuł, na razie znany jako Project Melies.

Poprzednią grą studia Bloober Team jest Observer. - Project Melies - twórcy Layers of Fear pracują nad nową grą - wiadomość - 2018-03-07
Poprzednią grą studia Bloober Team jest Observer.
Project Melies (tytuł tymczasowy) w skrócie:
  • nowa gra polskiego studia Bloober Team;
  • powstaje w ramach umowy podpisanej z firmą Gun Media;
  • szczegóły nie są znane.

Polskie studio Bloober Team nawiązało współpracę z firmą Gun Media (Friday the 13th: The Game), która została wydawcą następnej produkcji twórców Layers of Fear. Niestety nie wiemy na jej temat praktycznie nic. Zdradzono jedynie, że obecnie funkcjonuje ona pod tymczasową nazwą Project Melies, natomiast poniżej obejrzycie jej krótki zwiastun. Wygląda na to, że będzie to dość mroczna produkcja – podobnie jak ostatnie dzieła studia. Poza tym sam tytuł nawiązuje do słynnego Georgesa Méliesa – jednego z pionierów kina, „ojca” filmów science fiction. Na konkrety musimy jednak poczekać.

Warto jednak wspomnieć, że umowa podpisana z Gun Media jest największą w historii dewelopera. Piotr Babieno, prezes Bloober Team, wyjawił że:

Wartości umowy nie mogę zdradzić, ale mogę powiedzieć, że nasze poprzednie produkcje były rzędu 1,5 do 2 mln dolarów, a ta będzie większa. Może nie wielkości trzeciego czy czwartego Wiedźmina. (...) Raczej coś jak Hellblade."

Studio Bloober Team to firma z dość bogatą przeszłością, jednak głośno zrobiło się o niej stosunkowo niedawno. Deweloper został założony w 2008 roku, ale pierwsze lata działalności nie przyniosły produkcji, które zapisałyby się wielkimi literami na mapie polskiego gamedevu. Krakowska ekipa wypuściła bowiem takie projekty jak Music Master: Chopin czy dwie odsłony serii A-Men. Przełom nastąpił w 2016 roku wraz z horrorem Layers of Fear, w którym wcielamy się w niezrównoważonego psychicznie malarza. Projekt spotkał się z dobrym przyjęciem przez media, doczekał się dodatku Inheritance, a niedawno zadebiutował na Switchu w wersji Layers of Fear: Legacy.

Kolejną grą studia Bloober Team był równie udany Observer. W produkcji przenosimy się w przyszłość do roku 2084. Jako jeden z detektywów neuronowych trafiamy do krakowskich slumsów, gdzie musimy przeżywać mroczne wspomnienia przestępców i ich ofiar, by rozwikłać pewną zagadkę.