Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCXONE
Okładka Layers of Fear: Inheritance (PS4)

Layers of Fear: Inheritance

Pełnoprawny dodatek fabularny do pierwszoosobowego horroru Layers of Fear polskiego studia Bloober Team.

To jest dodatek do gry Layers of Fear.

Przygodowe | FPP | horror | polskie

Okładka Layers of Fear: Inheritance (PS4)

data premiery gry:

2sie2016

PC XONE PS4

Layers of Fear: Inheritance to wydany na platformę PC, PS4 i XONE dodatek do przygodówkowego horroru Layers of Fear. Za obie produkcje odpowiada polskie studio Bloober Team. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Fabuła

W Inheritance powracamy do pełnej koszmarów rezydencji znanej z Layers of Fear, ale akcja rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach tam ukazanych. Tym razem nie wcielamy się w malarza, a w jego córkę, która po śmierci ojca dowiaduje się, że odziedziczyła rodzinny dom. W testamencie znajduje się tajemnicza wzmianka, że częścią spadku jest najcenniejsza rzecz, jaką posiadał artysta – ale co to dokładnie jest, dziewczyna będzie musiała odkryć sama. Na miejscu bohaterka zmierzy się z nadnaturalnymi koszmarami, które przed laty dręczyły jej ojca.

Mechanika

Wydane na platformę PC, PS4 i XONE Layers of Fear: Inheritance nie wprowadza żadnych zmian w mechanizmach rozgrywki i oferuje po prostu nową historię. Podobnie jak w podstawowej wersji gry otrzymujemy zatem przygodówkę, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Rozgrywka polega na eksplorowaniu lokacji oraz prostym manipulowaniu obiektami, np. otwieraniu drzwi, przeszukiwaniu zakamarków czy korzystaniu z kluczy. Co pewien czas pojawiają się także minigry logiczne oraz proste wyzwania zręcznościowe.

W Layers of Fear: Inheritance nie ma żadnych sekwencji walki ani pasków życia. W niektórych sytuacjach gracz może jednak doprowadzić do śmieci postaci poprzez wymuszenie konfrontacji z koszmarnymi istotami zamieszkującymi rezydencję.

Kwestie techniczne

Dodatek zbudowano w oparciu o znany z gry podstawowej silnik Unity; generuje on pełne detali lokacje skutecznie budujące klimat.

Warto wspomnieć, że choć akcja Inheritance osadzona została w dobrze znanej rezydencji, to jej wygląd z powodu upływu czasu znacznie się zmienił. Wnętrze jest zaniedbane, zniszczone i pełne pogruchotanych mebli oraz przedmiotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Layers of Fear: Inheritance

Klasyfikacja PEGI Layers of Fear: Inheritance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Layers of Fear: Inheritance

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3470 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce 660 Ti lub lepsza, Windows 7
Minimalne: Intel Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti lub lepsza, Windows 7

Danteveli_ Ekspert 9 sierpnia 2016

Layers of Fear było całkiem znośnym horrorkiem. Gra miała swoje wady i można ją przyrównać do dziesiątek innych symulatorów chodzenia ale koniec końców pozostawiała po sobie pozytywne wrażenie. Mimo to byłem zdziwiony, że ekipa z Bloober Team chce wałkować dalej ten sam temat poprzez wydanie dodatku do Layers of Fear. DLC do straszaków nie wydawało mi się nigdy zbyt dobrym pomysłem. Czy sesja z Layers of Fear: Inheritance może zmienić moje zdanie na ten temat?

6.0
Layers of Fear: Inheritance - zapowiedziano dodatek do polskiego horroru
Layers of Fear: Inheritance - zapowiedziano dodatek do polskiego horroru

wiadomość2 lipca 2016

Polskie studio Bloober Team zapowiedziało Layers of Fear: Inheritance, czyli pierwszy dodatek fabularny do przygodówkowego horroru. W DLC wcielimy się córkę znanego z pierwowzoru malarza.

PC
XONE
PS4