Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2016, 08:18

Layers of Fear: Inheritance - zapowiedziano dodatek do polskiego horroru

Polskie studio Bloober Team zapowiedziało Layers of Fear: Inheritance, czyli pierwszy dodatek fabularny do przygodówkowego horroru. W DLC wcielimy się córkę znanego z pierwowzoru malarza.

Wydany na początku roku horror Layers of Fear spotkał się z dosyć ciepłym przyjęciem i okazał się zdecydowanie najlepszą produkcją w dotychczasowym dorobku polskiego studia Bloober Team. Fanów gry powinna ucieszyć wiadomość, że jej autorzy właśnie zapowiedzieli pierwszy duży dodatek fabularny, który otrzymał tytuł Inheritance.

LAYERS OF FEAR: INHERITANCE SKRÓCIE:
  • Deweloper: Bloober Team
  • Wydawca: Aspyr Media
  • Gatunek: przygodówka
  • Platformy: PC, XONE, PS4
  • Data premiery: 2 sierpnia 2016 r.

Na razie udostępnione informacje na temat rozszerzenia są dosyć skromne. Wiemy, że dodatek ukaże się 2 sierpnia tego roku i wymagać będzie posiadania podstawowej wersji gry. Rozszerzenie zmierza na pecety, gdzie działać będzie na systemach Windows, OSX i Linux, oraz na konsole Xbox One i PlayStation 4. DLC wycenione zostało na 5 dolarów, co sugeruje, że nie będzie to specjalnie długa produkcja.

W Layers of Fear: Inheritance powrócimy do pełnej koszmarów rezydencji, ale akcja rozegra się wiele lat po wydarzeniach ukazanych w kampanii w podstawowej wersji gry. Tym razem nie wcielimy się w malarza, a w jego córkę, która po śmierci ojca dowiaduje się, że odziedziczyła jego dom. W testamencie znalazła się tajemnicza wzmianka, że częścią spadku jest najcenniejsza rzecz, jaką posiadał artysta, ale co to dokładnie jest, dziewczyna będzie musiała odkryć sama.

Layers of Fear: Inheritance - zapowiedziano pierwszy dodatek do polskiego horroru - ilustracja #1

Autorzy udostępnili krótki zwiastun, który pokazuje, że choć akcja osadzona zostanie w dobrze znanej rezydencji, to wyglądać ona będzie mocno inaczej. Wnętrze ma być zaniedbane, zniszczone i pełne pogruchotanych mebli oraz przedmiotów. Natomiast sama rozgrywka zapewne pozostanie taka sama. Otrzymamy więc widok z oczu bohaterki oraz mechanikę zabawy, która skoncentruje się na eksploracji wzbogaconej małymi sekwencjami z łamigłówkami i wyzwaniami logicznymi.

Przypomnijmy na koniec, że Layers of Fear zadebiutowało w lutym tego roku na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra została przyjęta dosyć ciepło i średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi 73/100. Nasz redaktor był trochę bardziej surowy i wycenił produkcję na 6.5/10.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Layers of Fear - polskiej odpowiedzi na grywalny zwiastun Silent Hills