Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 marca 2019, 15:30

autor: "Vergil"

Zobacz, który bohater Gry o tron najdłużej zabawił na ekranie

Na dwa tygodnie przed premierą ósmego sezonu Gry o tron w sieci pojawił się materiał wideo prezentujący, ile „czasu antenowego” otrzymali jak dotąd jej bohaterowie. Ciekawostką jest fakt, że walka pomiędzy ostatecznymi zdobywcami trzech pierwszych miejsc trwała niemal od samego początku serialu. Uwaga na spoilery!

Na kanale Type A Media w serwisie YouTube pojawił się krótki, choć ciekawy materiał wideo. Jego twórcy w przystępny sposób prezentują „czas antenowy”, który na przestrzeni siedmiu sezonów (czyli sześćdziesięciu siedmiu odcinków) otrzymali bohaterowie serialu Gra o tron. Całość przedstawiono w formie swoistego wyścigu słupków rosnących z różną szybkością.

Nim rozpoczniecie seans i zapoznacie się z wynikami, czujcie się ostrzeżeni – przedstawione tu dane mogą zostać uznane za „ciężkie” spoilery.

Zwycięzcą okazał się Jon Snow, którego widzowie mogli oglądać przez 547 minut; tuż za nim uplasował się Tyrion Lannister z wynikiem 533 minut; podium zamyka natomiast Daenerys Targaryen, której poświęcono 401 minut. Ciekawostką jest fakt, że początkowo niewiele wskazywało na to, by to właśnie oni mieli stać się niejako głównymi bohaterami. W pierwszym sezonie niekwestionowanym zwycięzcą był Eddard Stark, jednak już od drugiego byliśmy świadkami „przepychanek” pomiędzy trójką, która ostatecznie znalazła się na szczycie. Co prawda w międzyczasie miejsce na podium długo okupowała też Cersei Lannister, aczkolwiek ostatecznie przyszło jej zająć czwartą pozycję (choć od Khaleesi dzieliło ją zaledwie dziewięć minut).

Jak dotąd spośród wszystkich bohaterów Gry o tron to właśnie Jon Snow otrzymał najwięcej „czasu antenowego”. - Zobacz, który bohater Gry o tron najdłużej zabawił na ekranie - wiadomość - 2019-03-28
Jak dotąd spośród wszystkich bohaterów Gry o tron to właśnie Jon Snow otrzymał najwięcej „czasu antenowego”.

Należy zaznaczyć, że jeśli rozpatrywać Grę o tron w kategoriach wyścigu, to jego ostateczny rezultat nie jest jeszcze znany. 14 kwietnia zadebiutuje finałowy, ósmy sezon serialu. Może on wprowadzić trochę zamieszania w wykresach widocznych na powyższym materiale wideo, zwłaszcza że ma się składać z sześciu odcinków o „filmowej długości”.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Gra o tron