Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2019, 15:00

autor: Aquma

Dwie pierwsze części serii Warcraft dostępne na GOG-u

W sklepie GOG.com można od dziś kupić dwie pierwsze części kultowej serii strategicznej Warcraft autorstwa studia Blizzard Entertainment. Produkcje są sprzedawane w niemal niezmienionej postaci.

Stare Warcrafty trafiły na GOG.com. - Dwie pierwsze części serii Warcraft dostępne na GOG-u - wiadomość - 2019-03-29
Stare Warcrafty trafiły na GOG.com.

Na początku tego miesiąca oryginalne Diablo po latach niedostępności pojawiło się na platformie dystrybucji cyfrowej GOG.com. Informowaliśmy wówczas, że było to możliwe dzięki umowie zawartej przez firmy CD Projekt oraz Blizzard Entertainment, której przedmiotem było także kilka innych hitów studia z Irvine – a konkretniej dwie pierwsze części serii strategicznej Warcraft. Miło nam donieść, że na kolejne dobre nowiny nie trzeba było długo czekać – od dziś obydwie gry są dostępne w sklepie GOG.com.

Warcraft: Orcs and Humans pojawiło się na rynku w 1994 roku i było pierwszym prawdziwym przebojem firmy Blizzard Entertainment. Tytuł powołał do życia Azeroth – krainę, która dziś znana jest milionom graczy z całego świata. Wersja oferowana na GOG-u jest tą samą, która znajdowała się na płytach CD sprzedawanych w latach 90. (co oznacza, że otrzymujemy także kilka dodatkowych filmów charakterystycznych dla tamtego wydania). Produkcja działa w oparciu o emulator DOSBox, który zapewnia kompatybilność z nowymi wersjami systemu Windows. Gra jest dostępna w cenie 19,99 zł.

Wydane rok później Warcraft 2: Tides of Darkness wnosiło kilka zmian do sprawdzonej formuły, a także oferowało nowy, intrygujący scenariusz oraz poprawioną oprawę audiowizualną. Wersja udostępniona na GOG.com umożliwia granie na serwerach Battle.net. Podobnie jak przy okazji Diablo, twórcy zadbali o możliwość uruchomienia klasycznego tytułu w wyższej rozdzielczości, dzięki czemu oprawa graficzna może prezentować się nieco lepiej. Decyzja o tym, jak chcemy grać, należy jednak do nas – oldskulowi puryści mają możliwość cieszenia oczu grafiką w rozdzielczości 640x480. Należy przy tym zaznaczyć, że otrzymujemy także dodatek Beyond the Dark Portal. Warcraft 2 jest sprzedawany w cenie 34,99 zł.

Typowo dla GOG.com, produkcje nie posiadają zabezpieczeń DRM. Warto też odnotować, że istnieje możliwość zakupienia obydwu gier naraz – pakiet został wyceniony na 51,99 zł.

  1. GOG.com – strona oficjalna
  2. Blizzard Entertainment – strona oficjalna