Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2019, 15:10

autor: Aquma

Po latach Diablo znów w sprzedaży, pierwsze dwa WarCrafty w drodze

Pierwsza część kultowej serii Diablo po latach znów trafia na rynek. Gra jest dostępna na platformie dystrybucji cyfrowej GOG. Śladem ojca gatunku hack’n’slash pójdą inne tytuły studia Blizzard Entertainment.

Diablo wraca zza grobu – zupełnie jak w grze. - Po latach Diablo znów w sprzedaży, pierwsze dwa WarCrafty w drodze - wiadomość - 2019-03-07
Diablo wraca zza grobu – zupełnie jak w grze.

Mamy doskonałe wiadomości dla fanów Diablo – od teraz na platformie dystrybucji cyfrowej GOG można nabyć pierwszą część serii. Gra jest dostępna w wersji podstawowej (bez dodatku Hellfire), w cenie 34,99 zł. Warto odnotować, że polski serwis jest obecnie jedynym sklepem na świecie, który sprzedaje omawianą produkcję – nie jest ona oferowana nawet na oficjalnej stronie firmy Blizzard Entertainment.

Co ciekawe, omawiane wydanie pozwala na doświadczenie Diablo w zaktualizowanej lub oryginalnej wersji (wyboru dokonujemy klikając odpowiednią opcję w programie startowym). W pierwszym przypadku – dzięki współpracy programistów Blizzard Entertainment i GOG – dostajemy grę z poprawionymi błędami i pełnym wsparciem dla systemu Windows 10. Jeśli wybierzemy drugą opcję, podróż do świata Sanktuarium będzie wyglądała dokładnie tak, jak kiedyś – otrzymamy grafikę w rozdzielczości 640x480 i dwudziestu klatkach animacji na sekundę oraz tryb wieloosobowy wykorzystujący klasyczną wersję platformy Battle.net.

Przedzieranie się przez klasyczne podziemia Diablo we współpracy z Blizzardem to niezwykle emocjonujące doświadczenie. Dla wielu z nas to przeżycie o znaczeniu osobistym. Co więcej, to o tę grę najczęściej dopominała się nasza społeczność. Teraz zarówno weterani, jak i nowi gracze znów będą mogli wysłuchać rad Mędrca Caina i zapuścić się w podziemia katedry w Tristram – powiedział Oleg Klapovsky z GOG.

Warto odnotować, że premiera Diablo na GOG-u jest efektem szerszej współpracy nawiązanej przez platformę ze studiem z kalifornijskiego Irvine. Śladem Pana Grozy podążą inne klasyczne produkcje, takie jak WarCraft: Orcs & Humans oraz WarCraft II. Wkrótce powinniśmy otrzymać więcej informacji na ich temat.

Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG pomoże to zmienić. Nie mogliśmy się tego doczekać. Mamy nadzieję, że graczy ucieszy możliwość powrotu do tych klasyków – powiedział w komunikacie prasowym Rob Bridenbecker, wiceprezes i producent wykonawczy spółki Blizzard Entertainment.

Diablo to gra legenda. Produkcja została wydana na komputerach w 1996 roku (dwa lata później ukazała się również wersja na pierwsze PlayStation) i praktycznie powołała do życia gatunek hack’n’slash. Recenzenci zachwycali się mroczną atmosferą, zachwalali niezwykle wciągającą rozgrywkę (opartą głównie o walkę i zdobywanie coraz lepszego sprzętu), a także rozbudowane możliwości rozwoju postaci. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że klasyczny tytuł zrobi dziś na graczach równie dobre wrażenie, jak 23 lata temu.

  1. GOG.COM – strona oficjalna
  2. Blizzard Entertainment – strona oficjalna
  3. 25 najlepszych gier hack’n’slash – diablo dobra lista