Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Diablo: Hellfire (PC)

Diablo: Hellfire PC

Rozszerzenie do zręcznościowego RPG Diablo. W przeciwieństwie do wersji podstawowej dodatkek został opracowany nie przez studio Blizzard, ale przez zespół Synergistic Software. Autorzy wprowadzili świeże poziomy oraz trzy nowe postacie w postaci Mnicha, Barda i Barbarzyńcy.

To jest dodatek do gry Diablo.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | RPG akcji

PC Windows
Okładka Diablo: Hellfire (PC)

wydawca: Sierra

wydawca PL: CDP

Pomoc techniczna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15września1997

15marca1998

pudełko PL

Hellfire to jedyny oficjalny dodatek do gry Diablo – gry akcji z elementami RPG, która w 1996 podbiła rynek elektronicznej rozrywki. Przygotowane przez studio Synergistic Software rozszerzenie, oferuje wiele interesujących nowości, które przedłużają zabawę w trybie dla jednego gracza.

W Hellfire pojawiły się trzy nowe grywalne postaci, którymi przemierzamy lochy zlokalizowane pod wioską Tristram. Oprócz dostępnego standardowo Mnicha, możliwe jest również uzyskanie kontroli nad Bardem oraz Barbarzyńcą, po uprzednim utworzeniu specjalnego pliku konfiguracyjnego (to samo tyczy się trybu multiplayer, który normalnie nie jest aktywny). Fabuła dodatku koncentruje się wokół unicestwienia demona Na-Krula, uwięzionego na ostatnim poziomie Krypty. Tradycyjnie już, nowa lokacja składa się z czterech, generowanych losowo pięter. Oprócz tego, w Hellfire możemy zwiedzić Gniazdo, zamieszkane przez potwory przypominające robaki i owady.

W rozszerzeniu zaimplementowano ponadto nowe, unikatowe zbroje, bronie i zaklęcia, dodano kolejne właściwości magiczne przedmiotów oraz umożliwiono noszenie większej ilości złota w inwentarzu (po założeniu specjalnego amuletu). Oczywiście w grze nie zabrakło również premierowych zadań specjalnych oraz innych, mniejszych usprawnień – np. nie widzianych wcześniej kapliczek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.1 / 10 na podstawie 602 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe Diablo: Hellfire

16+

Wymagania sprzętowe Diablo: Hellfire

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM

U.V. Impaler Ekspert 26 grudnia 2010

Hellfire to bardzo udany dodatek, wzorowy przykład jak powinno podchodzić się do tworzenia tego typu produktów. Jego autorzy wykorzystali materiał, który nie został wykorzystany w pierwowzorze, dołożyli do tego swoje pomysły i zręcznie połączyli to wszystko w jedną całość, oferując kolejne godziny znakomitej zabawy.

8.0
Diablo: Original Sin – mod odtwarza Diablo w Divinity: Original Sin
Diablo: Original Sin – mod odtwarza Diablo w Divinity: Original Sin

wiadomość23 lipca 2014

Kilka dni temu jeden z użytkowników serwisu Reddit, znany jako docalypse, rozpoczął prace nad projektem Diablo: Original Sin. Jest to mod rekonstruujący pierwsze Diablo w edytorze gry Divinity: Grzech Pierworodny. Produkcja będzie miała lokacje i klimat z dzieła Blizzarda przy jednoczesnym zachowaniu mechaniki z produktu studia Larian.

Rozdajemy 100 kluczy do bety Diablo III – dzień 2
Rozdajemy 100 kluczy do bety Diablo III – dzień 2

wiadomość28 lutego 2012

Wczoraj mieliśmy dla Was 20 kluczy do wersji beta gry Diablo III, dziś możemy zaoferować Wam kolejne trzydzieści! Tym razem jednak nie będzie tak łatwo. Przygotowaliśmy dla Was bardziej wymagające zadanie, a jest nim najzwyklejsza w świecie krzyżówka!

15 rocznica serii Diablo. Problemy Diablo III w Korei Południowej
15 rocznica serii Diablo. Problemy Diablo III w Korei Południowej

wiadomość5 stycznia 2012

Blizzard świętuje 15 rocznicę pojawienia się na rynku gier komputerowych serii Diablo. W tle tego wydarzenia pojawiają się doniesienia o problemach z zatwierdzeniem gry w Korei.

Co w Blizzardzie piszczy? - część 17
Co w Blizzardzie piszczy? - część 17

wiadomość8 lipca 2010

W ostatnich dniach wokół gier Blizzarda sporo się działo – dotyczy to w szczególności World of Warcraft: Cataclysm i StarCrafta II, chociaż poznaliśmy też kilka ciekawostek o Diablo III. Największe emocje budziły jednak zmiany, które dotkną wszystkich miłośników gier producenta, a więc forsowanie pomysłu Real ID i konieczność używania na forach prawdziwego nazwiska.

Tajemniczy obrazek z uniwersum Diablo

wiadomość1 kwietnia 2010

Blizzard słynie z ciekawych akcji promujących własne tytuły. Od czasu do czasu publikowane są obrazki lub ich fragmenty, zapowiadające nadejście istotnych informacji na temat produktu. Również tym razem mamy do czynienia z podobną akcją. Dotyczy ona Diablo III, a pojawiła się na oficjalnym koncie twitter gry.