Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Diablo: Hellfire (PC)
OkładkaDiablo: Hellfire (PC)

Diablo: Hellfire PC

Rozszerzenie do zręcznościowego RPG Diablo. W przeciwieństwie do wersji podstawowej dodatkek został opracowany nie przez studio Blizzard, ale przez zespół Synergistic Software. Autorzy wprowadzili świeże poziomy oraz trzy nowe postacie w postaci Mnicha, Barda i Barbarzyńcy.

To jest dodatek do gry Diablo.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diablo: Hellfire Premiera PC

15września1997

pudełko PL

15marca1998

producent: Synergistic Software wydawca: Sierra wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hellfire to jedyny oficjalny dodatek do gry Diablo – gry akcji z elementami RPG, która w 1996 podbiła rynek elektronicznej rozrywki. Przygotowane przez studio Synergistic Software rozszerzenie, oferuje wiele interesujących nowości, które przedłużają zabawę w trybie dla jednego gracza.

W Hellfire pojawiły się trzy nowe grywalne postaci, którymi przemierzamy lochy zlokalizowane pod wioską Tristram. Oprócz dostępnego standardowo Mnicha, możliwe jest również uzyskanie kontroli nad Bardem oraz Barbarzyńcą, po uprzednim utworzeniu specjalnego pliku konfiguracyjnego (to samo tyczy się trybu multiplayer, który normalnie nie jest aktywny). Fabuła dodatku koncentruje się wokół unicestwienia demona Na-Krula, uwięzionego na ostatnim poziomie Krypty. Tradycyjnie już, nowa lokacja składa się z czterech, generowanych losowo pięter. Oprócz tego, w Hellfire możemy zwiedzić Gniazdo, zamieszkane przez potwory przypominające robaki i owady.

W rozszerzeniu zaimplementowano ponadto nowe, unikatowe zbroje, bronie i zaklęcia, dodano kolejne właściwości magiczne przedmiotów oraz umożliwiono noszenie większej ilości złota w inwentarzu (po założeniu specjalnego amuletu). Oczywiście w grze nie zabrakło również premierowych zadań specjalnych oraz innych, mniejszych usprawnień – np. nie widzianych wcześniej kapliczek.

Ostatnia modyfikacja 18 sierpnia 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 689 głosów czytelników.

Diablo: Hellfire cena w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe Diablo: Hellfire: 16+

Diablo: Hellfire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM