Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2019, 16:20

autor: Vergil

Diablo na GOG.com od teraz z darmowym dodatkiem Hellfire

W sklepie GOG.com pojawił się Hellfire, czyli dodatek do pierwszej odsłony cyklu Diablo. Add-on został udostępniony wszystkim posiadaczom „podstawki” całkowicie za darmo i podobnie jak samą grę przystosowano go do działania na współczesnych komputerach.

Od 7 marca 2019 roku na platformie GOG.com można nabyć pierwszą odsłonę cyklu Diablo. Legendarne dzieło studia Blizzard Entertainment dotychczas było dostępne w wersji podstawowej, a więc bez dodatku Hellfire. Ostatecznie jednak „Zamieć” zgodziła się, by rozszerzenie przygotowane przez studio Synergistic Software zostało udostępnione wszystkim posiadaczom „podstawki” całkowicie za darmo. Podobnie jak sama gra, tak i add-on doczekał się wsparcia dla wyższych rozdzielczości oraz aktualizacji umożliwiających zabawę na współczesnych komputerach. Te ostatnie były konieczne, gdyż premiera Diablo: Hellfire odbyła się w 1997 roku.

  1. Diablo z dodatkiem Hellfire na platformie GOG.com
Dotychczas na platformie GOG.com można było nabyć wyłącznie podstawową wersję gry Diablo. Od teraz na posiadaczy tej produkcji czeka również dodatek Hellfire, którego zdobycie nie wymaga sięgania do portfela. - Diablo na GOG.com od teraz z darmowym dodatkiem Hellfire - wiadomość - 2019-06-05
Dotychczas na platformie GOG.com można było nabyć wyłącznie podstawową wersję gry Diablo. Od teraz na posiadaczy tej produkcji czeka również dodatek Hellfire, którego zdobycie nie wymaga sięgania do portfela.

Add-on wprowadza nową postać (Mnicha), a opowiedziana w nim historia koncentruje się na demonie Na-Krulu; oczywiście naszym zadaniem jest unicestwienie tego ostatniego. Przemierzając kolejne poziomy zamieszkiwanej przez niego Krypty, możemy zdobyć nowe elementy wyposażenia i zaklęcia, a także specjalny amulet, który pozwala na noszenie większej ilości złota. Jako że Hellfire nie jest dziełem studia Blizzard Entertainment, jego fabuła nie wchodzi do kanonu serii.

Korzystając z okazji, przypominamy, że na platformie GOG.com trwa promocja Summer Sale Festival, w ramach której Diablo (i dodatek Hellfire) można nabyć z dziesięcioprocentową zniżką. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Blizzard Entertainment
  2. Diablo 1 kiepsko się zestarzało. Tymi pięcioma modami je naprawisz