Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 8 listopada 2021, 10:45

Diablo 1 DevilutionX w nowej wersji z polskim dubbingiem oraz wsparciem dla Androida

Ukazała się wersja 1.3.0 DevilutionX, czyli projektu unowocześniającego pierwsze Diablo i dodatek Hellfire. Aktualizacja wprowadza wsparcie dla polskiego dubbingu oraz obsługę systemu Android.

DEVILUTIONX 1.3.0 TO M.IN.:
  1. polska wersja językowa z opcjonalnym dubbingiem,
  2. wsparcie dla urządzeń z Androidem oraz oryginalnego 3DS-a,
  3. sieciowy multiplayer dla wydań na Nintendo Switch i PlayStation Vita.

Ukazała się aktualizacja DevilutionX, czyli open-source’owego projektu unowocześniającego pierwszą część cyklu Diablo oraz dodatek Hellfire. Nowa wersja nosi numer 1.3.0 i przynosi wiele zmian.

Dla nas najważniejszą nowością jest wprowadzenie polskiej wersji językowej. Standardowo ma ona postać kinową (napisy), ale możliwe jest również opcjonalne dodanie polskiego dubbingu, co wymaga pobrania dodatkowego pliku. Został on zaadaptowany z popularnego projektu autorstwa grupy WiA Parker, wykorzystującego głosy nagrane przez uczestników Sceny Młodych Teatru Wilanów w Warszawie.

DevilutionX to w praktyce nowy silnik gry, wykorzystujący pliki z danymi pierwowzoru. Zapewnia pełną kompatybilność ze współczesnymi pecetami i systemami operacyjnymi. Pozwala również na uruchomienie gry na wielu innych platformach sprzętowych oraz umożliwia zabawę w wysokich rozdzielczościach szerokoekranowych (w tym także ultrawide). Ponadto projekt wprowadza ulepszenie grafiki za pomocą techniki upscalingu, dodaje wsparcie dla padów oraz oferuje opcję zabawy w trybie multiplayer przez TCP/IP lub UDP/IP.

  1. Pobierz DevilutionX w wersji na system Windows
  2. DevilutionX w Google Play
  3. Strona projektu w serwisie GitHub
Diablo 1 DevilutionX w nowej wersji z polskim dubbingiem oraz wsparciem dla Androida - ilustracja #1
Diablo całkiem dobrze sprawuje się na systemie Android.

Wersja 1.3.0 wprowadziła także wsparcie dla pierwszej wersji konsoli przenośnej Nintendo 3DS oraz dla urządzeń z systemem Android. Te edycje projektu możecie pobrać z serwisu GitHub. Wydanie mobilne udostępniono także w Google Play. Aby uzyskać dostęp do pełnej wersji gry, musicie dodać do DevilutionX pliki z pecetowego Diablo (z edycji pudełkowej lub np. kupując produkcję na platformie GOG.com). Bez tego da się zagrać w demo, co pozwala sprawdzić, jak klasyczna produkcja studia Blizzard sprawuje się na ekranie dotykowym.

Projekt w wersji 1.3.0 dodaje także obsługę multiplayera do wydań na Nintendo Switch i PlayStation Vita. Aktualizacja poprawia też grafikę i dźwięk, ulepsza interfejs oraz zwiększa stabilność silnika. Nie zabrakło również wielu poprawek błędów.