Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 5 listopada 2021, 10:30

Po 10 latach wydano C&C: Red Alert 2 Mental Omega - kampania ma aż 133 misje

Ukazała się wersja 3.3.6 popularnego moda Mental Omega Command & Conquer: Red Alert 2 - Yuri's Revenge. To pierwsza pełna wersja tego projektu, gdyż wprowadza brakujące misje z nowej kampanii fabularnej.

Wreszcie doczekaliśmy się premiery nowej wersji (3.3.6) Mental Omega, czyli kultowego moda do Command & Conquer: Red Alert 2 – Yuri's Revenge. Numer aktualizacji tego nie sugeruje, ale w rzeczywistości jest to duże wydarzenie dla tego projektu. Wraz z premierą patcha osiągnął on bowiem formę pełnej wersji, zawierającej wszystko, co twórcy zaplanowali, gdy rozpoczynali prace nad tą modyfikacją. Dojście do tego momentu zajęło im 10 długich lat.

Przede wszystkim wersja 3.3.6 wprowadza dodatkowe poziomy, które kończą potężną kampanię fabularną. W sumie dostępne są aż 133 misje, z czego 97 przeznaczonych jest dla pojedynczego gracza, a 36 dla trybu kooperacyjnego. Historia bazuje na scenariuszu Command & Conquer: Red Alert 2 – Yuri's Revenge. Nie tylko rozbudowuje wątki dla armii Yuriego, ale przede wszystkim pozwala poznać ten konflikt z perspektywy sił sowieckich i alianckich.

Mental Omega to jeden z najambitniejszych modów do Red Alert 2. Poza wielokrotnie większą kampanią oferuje dodatkową frakcję, zwiększając ich liczbę w grze do czterech. Każdą z nich wzbogacono o nowe jednostki, a dodatkową różnorodność zapewnia system subfrakcji, pozwalający jeszcze mocniej różnicować armie.

Nowa frakcja nosi nazwę The Foehn Revolt. To chińska organizacja paramilitarna założona przez geniusza Yunru, którego celem jest wyzwolenie ludzkości spod wpływów Yuriego. Jednostki tej armii są bardzo potężne i zaawansowane, ale jednocześnie drogie

Mod oferuje także 22 mapy wyzwań dla pojedynczego gracza lub dwóch osób w wariancie kooperacyjnym. Do tego dochodzi aż 651 map do trybu skirmish (przeciwko AI) lub multiplayera oraz 21 trybów rozgrywki.

Projekt wprowadza także liczne ulepszenia do rozgrywki i grafiki. Mocno zwiększa zaawansowanie sztucznej inteligencji i oferuje kilka poziomów trudności, więc bawić się dobrze może zarówno żółtodziób, jak i weteran. Z kolei do multiplayera możemy dołączyć za pośrednictwem fanowskiej sieciowej infrastruktury CnCNet. Naprawiono także system save’ów.

  1. Mental Omega – pobierz mod
  2. Oficjalna strona moda