Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Pathologic (PC)
OkładkaPathologic (PC)

Pathologic PC

Zrealizowana w konwencji horroru przygodowa gra akcji z elementami RPG i survivalu. W Pathologic gracz trafia do dziwacznego miasteczka, które zostało opanowane przez tajemniczą plagę. Odkrywając ponure dzieje mieszkańców, musi on odnaleźć przyczyny choroby i poskromić ją.

Przygodowe | FPP | horror | elementy RPG | survival | indie | eksperymentalne/artystyczne | gry zaangażowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pathologic Premiera PC

9czerwca2005

pudełko PL

20lipca2007

producent: Ice-Pick Lodge wydawca: Buka Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pathologic to kultowa w niektórych kręgach, debiutancka gra rosyjskiego studia Ice-Pick Lodge, które stało się znane z tworzenia niezwykle oryginalnych, surrealistycznych tytułów takich jak The Void czy horror Knock Knock.

Fabuła

Fabuła gry koncentruje się wokół tajemniczej plagi, która znienacka opanowuje dziwaczne miasteczko zagubione gdzieś w głębi rosyjskich stepów. Do walki z epidemią staje trójka protagonistów: Daniil Dankovsky, naukowiec i specjalista od śmierci, przybyły z odległej stolicy; Artemy Burakh, chirurg i syn lokalnego szamana; oraz Clara, ekscentryczna dziewczyna rzekomo potrafiąca czynić cuda. Każdy z nich, działając w sobie właściwy sposób, ma nadzieję na odnalezienie cudownego leku przeciw szerzącej się zarazie. Mamy tu do czynienia z trzema osobnymi kampaniami, gdyż każda z postaci ma do dyspozycji unikatowe mechaniki i grając nią, poznajemy odmienną wersję historii.

Mechanika

Pod względem mechaniki jest to przygodowa gra akcji z elementami survivalu i RPG, w której wydarzenia obserwujemy z oczu poszczególnych bohaterów. I choć całość zakorzeniona jest dość mocno w stylistyce horroru, w grze nie znajdziemy zbyt wiele sekwencji zręcznościowych, a szczególny nacisk położony został na fabułę i elementy stricte przygodowe. Akcja toczy się w ciągu 12 kolejnych dni, a zabawa sprowadza się głównie do eksploracji oraz rozmów z napotykanymi postaciami niezależnymi; musimy także walczyć z przeciwnikami i dbać o zaspokojenie potrzeb bohatera, jako że może on zginąć z głodu, wyczerpania lub stać się kolejną ofiarą epidemii.

Swoistą ciekawostkę stanowi fakt, że równolegle do naszych działań swoje śledztwo prowadzą także dwaj pozostali bohaterowie, a podczas rozgrywki nierzadko zdarza się, że cała trójka wchodzi sobie wzajemnie w drogę.

Kwestie techniczne

Akcja przedstawiona jest z perspektywy pierwszej osoby w całkowicie trójwymiarowym środowisku, przy akompaniamencie dziwacznej, niepokojącej ścieżki dźwiękowej, która znakomicie uzupełnia specyficzny nastrój grozy.

Anglojęzyczne wydanie Pathologic stało się niesławne za sprawą bardzo złej jakości tłumaczenia; znaczna część tekstu jest zwyczajnie niezrozumiała, a część została wręcz wycięta z angielskiej edycji. Sytuację poprawiła dopiero wydana w roku edycja Pathologic Classic HD, na potrzeby której przygotowano zupełnie nową translację.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 198 głosów czytelników.

Pathologic cena w dniu premiery: 14,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pathologic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Pathologic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD