Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2018, 17:45

autor: Entelarmer

Pathologic 2 z darmową wersją alfa

Studio Ice-Pick Lodge udostępniło wersję alfa gry Pathologic 2. Remake klimatycznej produkcji z 2005 roku można pobrać za darmo po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie gry.

Wczesna wersja Pathologic 2 jest już dostępna za darmo. - Pathologic 2 z darmową wersją alfa - wiadomość - 2018-09-12
Wczesna wersja Pathologic 2 jest już dostępna za darmo.
Pathologic 2 w skrócie:
  • producent: Ice-Pick Lodge
  • wydawca: tinyBuild Games
  • gatunek: przygodowa gra akcji, survival horror
  • platformy sprzętowe: PC, XONE, PS4
  • data wydania: nieznana
  • inne: odświeżona wersja Pathologic (2005); zmiany w fabule, mechanizmach rozgrywki itd.;

Minęły już cztery lata od czasu, gdy studio Ice-Pick Lodge (Knock Knock) rozpoczęło zbiórkę na produkcję odświeżonej wersji Pathologic – przygodowej gry akcji w klimatach horroru z 2005 roku. Kampania zakończyła się sukcesem, ale dopiero w 2017 roku gracze mogli po raz pierwszy zobaczyć produkcję w akcji w wersji prealfa. Natomiast w sierpniu tego roku twórcy pokazali alfę osobom, które pomogły ufundować tytuł. Dziś ten wczesny build pecetowego wydania Pathologic 2 został udostępniony dla wszystkich chętnych. Wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie gry, a link do pobrania produkcji na Steamie zostanie wysłany na podany adres e-mail.

Pathologic 2 z darmową wersją alfa - ilustracja #2

Zapewne zauważyliście, że pomimo nazwy Pathologic 2 nie jest kontynuacją Pathologic, a odświeżoną wersją tamtej produkcji. Skąd więc dwójka w tytule? Pierwotnie twórcy rzeczywiście planowali zwykłe odświeżenie gry, jednak doszli do wniosku, że tytuł wymaga czegoś więcej. Dlatego zespół zdecydował się wprowadzić większe zmiany: nowe postacie, bardziej dopracowaną fabułę, kolejne mechaniki rozgrywki i wiele więcej. Stąd niby zmiana nazwy. Tyle tylko, że twórcy nadal nie uznają Pathologic 2 za kontynuację, przez co „2” w nazwie wydaje się nieuzasadnione. Innym powodem może być chęć odróżnienia gry od wydanego w 2015 roku Pathologic Classic HD, czyli oryginalnego Pathologic z lepszą grafiką oraz nowym dubbingiem.

Wersja alfa Pathologic 2 pozwala na rozegranie pierwszych trzech z dwunastu dni, w trakcie których gracze będą musieli rozwiązać zagadkę zarazy dręczącej mieszkańców miasteczka. Rzecz jasna, to wciąż bardzo wczesna wersja gry, w związku z czym trzeba liczyć się z obecnością błędów, które można zgłaszać twórcom na oficjalnej stronie produkcji. Jeśli jednak nie widzi Wam się obcowanie z alfą, ale chcielibyście zobaczyć grę w akcji, wydawca tinyBuild Games opublikował na YouTube listę filmików pokazujących pełne przejście obecnej wersji Pathologic 2. Nie zabrakło też krótszych materiałów: klimatycznego teasera z sierpniowych targów PAX West oraz nowego zwiastuna (do obejrzenia poniżej). Gra zadebiutuje w bliżej nieokreślonej przyszłości (ostatnio twórcy mówili o 2018 roku, ale wydaje się to wątpliwe) na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.