Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCWPANDiOS
Okładka GT Racing 2: The Real Car Experience (PC)
OkładkaGT Racing 2: The Real Car Experience (PC)

GT Racing 2: The Real Car Experience

Druga odsłona mobilnej serii wyścigowej firmy Gameloft, zapoczątkowanej w 2010 roku. Twórcy oddali do dyspozycji graczy 67 licencjonowanych samochodów oraz realistyczny model jazdy i high-endową oprawę graficzną.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GT Racing 2: The Real Car Experience Premiera

13lis2013

iOS

15lis2013

AND

19cze2014

WP PC

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Gry podobne do GT Racing 2: The Real Car Experience

Need For Speed: Hot Pursuit

Race Driver: GRID

Asphalt 8: Airborne

GT Racing 2 to kontynuacja mobilnej gry wyścigowej z 2010 roku, która zdobyła serca graczy realizmem i wysokim poziomem oprawy graficznej. Twórcą cyklu jest francuska firma Gameloft, od wielu lat wiodąca prym w segmencie gier mobilnych. W przeciwieństwie do pełnopłatnego pierwowzoru, druga część gry dystrybuowana jest w popularnym modelu free-to-play, wykorzystanym m.in. w takich grach wyścigowych jak Real Racing 3.

Zgodnie ze swym podtytułem, produkcja Francuzów aspiruje do miana prawdziwego mobilnego symulatora, stawiając sobie za wzór tak kultowe tytuły, jak Xboksowa Forza Motorsport. W trybie kariery czeka na nas siedem klas rozgrywkowych, do których dostęp uzyskujemy sukcesywnie w miarę wygrywania kolejnych wyścigów. Dla urozmaicenia zabawy, poza klasycznymi wyścigami twórcy przygotowali także kilka innych wariantów rozgrywki. W kwalifikacjach czasowych musimy przejechać możliwie jak najszybciej jedno okrążenie. W trybie pojedynku ścigamy się jeden na jednego. Eliminacja to wyścig, w którym po każdym okrążeniu odpada ostatni kierowca w stawce. W trybie Overtake musimy wyprzedzić jak największą liczbę rywali, zaś w King of the Hill zwycięża kierowca, który podczas wyścigu najdłużej utrzymywał się na prowadzeniu. Wedle zapewnień autorów, na graczy czeka w sumie ponad 1400 zróżnicowanych wyzwań.

Wyścigowe zmagania toczą się na 13 zróżnicowanych trasach, inspirowanych takimi miejscami jak Lazurowe Wybrzeże, Montreal czy Lake Como, zaś wisienkę na torcie stanowi odwzorowany na bazie oryginału rzeczywisty tor w Laguna Seca. Do dyspozycji graczy oddano imponującą liczbę 67 licencjonowanych samochodów należących do 30 różnych marek, takich jak Mercedes-Benz, Ferrari, Dodge, Nissan, Audi czy Ford. Zestaw uzupełniają tak unikalne modele, jak auta klasy Le Mans czy samochody koncepcyjne. Chcąc dotrzymać kroku rywalom, w trakcie gry musimy nieustannie kupować nowe maszyny, poddawać je ulepszeniom i zatrudniać coraz lepszych mechaników. Dodatkowo przed każdym wyścigiem możemy zainwestować w specjalne boostery, które poprawią takie parametry jak prędkość maksymalna, przyspieszenie, hamulce oraz przyczepność, bądź zwielokrotnią liczbę zdobywanych punktów i kredytów.

Jedną z najmocniejszych stron GT Racing 2 jest oprawa graficzna, która na najmocniejszych urządzeniach nie odstaje w znaczącym stopniu od pełnoprawnych tytułów konsolowych. Modele samochodów wykonano z ogromną pieczołowitością, a do dyspozycji mamy 4 kamery – włącznie z widokiem z wnętrza pojazdu. Model jazdy – jak na standardy mobilne – oferuje bardzo dobrą fizykę. Dodatkowo dla mniej wprawnych kierowców, przewidziano też możliwość włączenia/wyłączenia rozmaitych ułatwień. GT Racing 2 przewiduje możliwość udziału w cyklicznych sieciowych eventach, a także tryb wieloosobowy. Przyjemność ścigania się ze znajomymi kosztuje jednak całkiem sporą ilość kredytów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe GT Racing 2: The Real Car Experience: 12+

GT Racing 2: The Real Car Experience Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 2 GB RAM
  • 1.2 GB HDD
  • Windows 8
iOS
AND
WP
PC