Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2017, 14:36

Call of Duty: WWII z elementami pay-to-win? Skrzynki z bronią znalezione w plikach gry

W danych Call of Duty: WWII odnaleziono ślady skrzynek z bronią. Powstaje obawa, że uruchomiony niedawno system mikropłatności – na razie oferujący przedmioty czysto kosmetyczne – może się z czasem przerodzić w psujące balans rozgrywki rozwiązanie pay-to-win. Równocześnie twórcy zapowiedzieli aktualizację z mapą Winter Carentan i zimowe wydarzenie w grze.

Call of Duty: WWII zaliczyło bardzo udaną premierę. - Call of Duty: WWII z elementami pay-to-win? Skrzynki z bronią znalezione w plikach gry - wiadomość - 2017-11-24
Call of Duty: WWII zaliczyło bardzo udaną premierę.

Activision uruchomiło niedawno, z niemal tygodniowym opóźnieniem, zapowiadany wcześniej system mikropłatności w Call of Duty: WWII, w ramach którego gracze mogą wydawać tzw. punkty Call of Duty (kupowane oczywiście za prawdziwe pieniądze) na skrzynki z zaopatrzeniem. Na ten moment w paczkach znajdziemy wyłącznie przedmioty o charakterze kosmetycznym. Dociekliwi szperacze znaleźli jednak w plikach omawianej produkcji ślady nowych skrzynek – legendarnych, epickich (te obecnie dostępne określane są mianem „rzadkich”)… oraz takich, które zawierają broń. Selekcja znajdującego się w nich sprzętu ma wyglądać następująco (źródłem jest wpis użytkownika Reddit o ksywie MossadKilledLilPeep):

 1. Gewehr 43 (karabin)
 2. Type 5 (karabin)
 3. Volkstrumgewehr (karabin)
 4. Beretta 38 (SMG)
 5. Sten (SMG)
 6. Breda 30 (LMG)
 7. M1919 (SMG)
 8. MG81 (LMG)
 9. Arisaka (karabin)
 10. Winchester 94 Lever Action (karabin)
 11. Enfield No. 2 (pistolet)
 12. Walther P38 (pistolet)
 13. Reichsrevolver (pistolet)
 14. Icepick (broń do walki wręcz)
 15. Combat Knife (broń do walki wręcz)
 16. Trench Knife (broń do walki wręcz)

Powstaje obawa, czy Call of Duty: WWII nie podąży przypadkiem śladem Star Wars Battlefront 2. Głośna strzelanka od EA DICE jest ostatnio ostro krytykowana przez graczy i branżowe media, właśnie z uwagi na zastosowany w niej (obecnie tymczasowo wyłączony) system mikropłatności, który w dotychczasowej wersji faworyzował osoby wydające dodatkowe pieniądze i zmuszał pozostałe do męczącego „grindu”. Rodzi się również pytanie, czy zmodyfikowanie systemu mikropłatności w Call of Duty: WWII, w celu uniknięcia kontrowersji, na które natrafiła konkurencja, nie było przypadkiem prawdziwą przyczyną przesunięcia premiery tego rozwiązania? Oficjalnie odpowiedzialne za grę studio Sledgehammer Games mówiło o konieczności naprawienia w pierwszej kolejności trapiących grę problemów z połączeniem.

Czy kolejna gra padnie ofiarą niesławnych loot boxów? - Call of Duty: WWII z elementami pay-to-win? Skrzynki z bronią znalezione w plikach gry - wiadomość - 2017-11-24
Czy kolejna gra padnie ofiarą niesławnych loot boxów?

Przy okazji warto też odnotować, że twórcy zapowiedzieli sporo aktualizacji oraz nową zawartość dla swojego tytułu. Poza patchami eliminującymi kolejne problemy doczekamy się nowej mapy. Lokacja „Winter Carentan”, będzie zimową wariacją na temat dostępnej obecnie wyłącznie dla właścicieli przepustki sezonowej mapy „Carentan”. Zawartość ta zostanie tymczasowo udostępniona wszystkim graczom w ramach wydarzenia „Winter Siege” (pol. zimowe oblężenie), które rozpocznie się wieczorem 8 grudnia i potrwa do pierwszych dni stycznia.

 1. Recenzja gry Call of Duty: WWII – udany powrót do korzeni serii
 2. Call of Duty: WWII – kompendium wiedzy
 3. Call of Duty: WWII – subreddit