filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 listopada 2017, 12:45

autor: Piotr Doroń

Liga Sprawiedliwości nie spełnia oczekiwań. Box Office US (17-19 listopada)

Mimo blisko 100 milionów dolarów przychodu uzyskanych przez Ligę Sprawiedliwości w samych Stanach Zjednoczonych, atmosfera panująca w siedzibie wytwórni Warner Bros. daleka jest od optymistycznej. Zadowalający wynik uzyskał natomiast dramat Cudowny chłopak z Jacobem Tremblayem, Julią Roberts i Owenem Wilsonem.

Ostatni weekend filmowy w Stanach Zjednoczonych upłynął pod znakiem Ligi Sprawiedliwości. Najnowsza adaptacja komiksów ze stajni DC, wyreżyserowana do spółki przez Zacka Snydera i Jossa Whedona, zdominowała konkurencję, choć uzyskany wynik nie zadowolił w pełni wytwórni Warner Bros. Dobrze poradził sobie również dramat o tytule Cudowny chłopak, a na konto twórców Thor: Ragnarok wpłynęły kolejne miliony.

Justice League nie spełniło oczekiwań, mimo że przyniosło na otwarcie 96 mln dolarów. - Liga Sprawiedliwości nie spełnia oczekiwań. Box Office US (17-19 listopada) - wiadomość - 2017-11-21
Justice League nie spełniło oczekiwań, mimo że przyniosło na otwarcie 96 mln dolarów.

Liga Sprawiedliwości doczekała się mocno mieszanych opinii, ale w amerykańskich kinach poradziła sobie dobrze – weekend otwarcia zakończyła z wynikiem 96 milionów dolarów. Firmy Warner Bros. i DC Comics liczyły jednak na więcej, tym bardziej że wszyscy poprzedni reprezentanci DC Extended Universe mogli pochwalić się lepszymi rezultatami (Człowiek ze stali – 116 mln dol., Batman v Superman: Świt sprawiedliwości – 166 mln dol., Legion samobójców – 133 mln dol., Wonder Woman – 103 mln dol.). Sytuację w pewnym stopniu ratuje wynik międzynarodowy (185 mln dol.), co w sumie daje filmowi 281 mln dol. przychodu.

Na drugim miejscu zestawienia uplasował się debiutujący dramat Cudowny chłopak z Jacobem Tremblayem, Julią Roberts i Owenem Wilsonem w rolach głównych (27,5 mln dol.). Ciepło przyjęty film jest wzruszającą opowieścią o chłopcu, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Tuż za nim uplasował się ostatni kinowy hit, czyli Thor: Ragnarok, który w ubiegły weekend dorzucił do kieszeni kolejne 21,7 mln dol. (łącznie ma już na koncie 739 mln dol., w tym 247 mln w USA). Nie sposób nie odnotować też 600 tysięcy dolarów uzyskanych przez Blade Runnera 2049 – film w reżyserii Denisa Villeneuve’a powoli zbliża się do granicy 250 mln dol. na całym świecie (brakuje mu 450 tys. dol.). Nie zmienia to jednak faktu, że kontynuacja kultowego Łowcy androidów nie spełniła finansowych oczekiwań.

Z ciekawostek – doskonale oceniana, niezależna komedia Lady Bird poprawiła się dwukrotnie w stosunku do weekendu otwarcia i obecnie może pochwalić się wynikiem 4,7 mln dol.

Pozycja

Tytuł filmu

Przychód weekendowy

Łączny przychód w USA

Łączny przychód na całym świecie

1.

Liga Sprawiedliwości

96 mln dol.

96 mln dol.

281 mln dol.

2.

Cudowny chłopak

27,5 mln

Nowość

-

3.

Thor: Ragnarok

21,7 mln

247,3 mln

739 mln

4.

Co wiecie o swoich dziadkach?

14,8 mln

50,5 mln

51 mln

5.

Morderstwo w Orient Expressie

13,8 mln

51,7 mln

148 mln

6.

Pierwsza gwiazdka

10 mln

Nowość

-

7.

Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta

6,8 mln

50,9 mln

77,6 mln

8.

Lady Bird

2,5 mln

4,7 mln

-

9.

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

1,1 mln

1,5 mln

-

10.

Piła: Dziedzictwo

1 mln

36,4 mln

81 mln

  1. Oficjalna strona filmu Liga Sprawiedliwości
  2. Recenzja Ligi Sprawiedliwości w serwisie gameplay.pl
  3. Wyniki Box Office w serwisie Box Office Mojo

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

filmy i seriale filmy box office Cudowny chłopak