Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 listopada 2017, 12:00

Marvel Strike Force - zapowiedziano mobilną strategię bitewną

Założone przez weteranów Pandemic Games studio Seismic Games pracuje nad Marvel Strike Force, czyli mobilną strategią, która pozwoli rozgrywać turowe bitwy z udziałem superbohaterów i superzłoczyńców.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Marvel Strike Force - zapowiedziano mobilną strategię bitewną - wiadomość - 2017-11-21
Gra ukaże się w przyszłym roku.
MARVEL STRIKE FORCE SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Seismic Games
  2. Wydawca: FoxNext Games
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Data premiery: 2018 r.
  6. Model biznesowy: free-to-play

Firma FoxNext Games zapowiedziała Marvel Strike Force, czyli mobilne taktyczne RPG, w którym walczyć będą ze sobą superbohaterowie i superzłoczyńcy z tytułowego uniwersum. Projekt zmierza na urządzenia z systemami iOS oraz Android i na obu wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Na grę warto zwrócić uwagę za sprawą osób jej twórców. Pracuje nad nią zespół Seismic Games, założony przez byłych pracowników nieistniejącego już studia Pandemic Games, którzy stali na czele takich projektów jak Star Wars Battlefront i Star Wars Battlefront II (chodzi tu o wersje z 2004 i 2005 roku), Full Spectrum Warrior czy The Saboteur.

Fabuła gry opowie o inwazji na Ziemię obcego imperium Kree, którym dowodzić będzie złoczyńca imieniem Ultimus. Scenariusz ma być tylko pretekstem do walk, choć bez wątpienia możemy w przyszłości liczyć na eventy związane z premierami filmów oraz komiksów z uniwersum Marvela.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to grę najprościej można opisać jako Star Wars: Galaxy of Heroes w wersji z superbohaterami. Zabawa sprowadzi się więc do toczenia turowych bitew pomiędzy dwiema pięcioosobowymi drużynami. Potyczki przypominać będą to, co oferują produkcje RPG, ale całość ograniczy się tylko do walki i nie uświadczymy żadnej eksploracji.

Autorzy obiecują bogaty wybór postaci, z których każda posiadać ma unikalne zdolności. Możliwe też będzie wyprowadzanie ataków drużynowych, w których weźmie udział kilku wojowników jednocześnie. Istotną rolę odegra także dobieranie odpowiedniego ekwipunku i rozwijanie zdolności bohaterów.

Wśród dostępnych postaci na początek znajdą się takie sławy jak Spider-Man, Groot, Rocket Raccoon, Loki, Elektra, Kapitan America, Iron Man, Hulk, Thor, Czarna Wdowa, Gamora, Daredevil, Star-Lord, Crossbones, Nebula, Doktor Strange oraz Zimowy Żołnierz. Jak zwykle duża część zabawy będzie obracała się wokół kolekcjonowania bohaterów, których lista ma stopniowo ulegać wydłużeniu wraz z rozwojem gry.

  1. Oficjalna strona gry