Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka Detective Pikachu (3DS)

Detective Pikachu 3DS

Przygodowa gra detektywistyczna, której akcja została osadzona w uniwersum serii Pokemon. Gracze śledzą losy młodego chłopaka o imieniu Tim oraz mówiącego ludzkim głosem Pikachu, który pracuje jako profesjonalny śledczy.

Przygodowe | detektywistyczne | elementy logiczne | Pokemon | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Detective Pikachu (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

23marca2018

23marca2018

Nintendo eShop

Detective Pikachu na konsoli Nintendo 3DS to unikalna przygodowa gra detektywistyczna, której akcja osadzona została w uniwersum przebojowego cyklu Pokemon. Producentem tytułu jest japońskie studio Creatures. Funkcjonuje ono na rynku od 1995 roku i związane jest bezpośrednio z firmą Pokemon Company, sprawującą kontrolę nad marką Pokemon. Detective Pikachu ukazał się pierwotnie w 2016 roku pod tytułem Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo i był dostępny jedynie w japońskim eShopie. Zachodnie wydanie tytułu zostało wzbogacone o nowe zagadki i scenariusze. Warto również wspomnieć, że na podstawie gry realizowany jest film aktorski, który trafi do kin w 2019 roku.

Fabuła

Głównym bohaterem Detective Pikachu jest Tim Goodman, młody chłopak, który przybywa do Ryme City w poszukiwaniu swojego zaginionego ojca. Na miejscu spotyka on dziwnego, mówiącego głębokim głosem Pikachu, który jest fanem dobrej kawy i z dumą nosi czapkę Sherlocka Holmesa. Stworek wyjaśnia Timowi, że w rzeczywistości jest szanowanym detektywem i współpracował już wcześniej z jego zaginionym rodzicem. Wspólnie postanawiają więc połączyć siły i odnaleźć ojca Tima. Zanim jednak wpadną na trop, muszą rozwiązać wiele tajemniczych przestępstw w Ryme City, za które odpowiadają pokemony. Fabuła gry przedstawiona jest w humorystyczny sposób, nie zawiera scen przemocy i skierowana jest w głównej mierze do najmłodszych odbiorców.

Mechanika

W Detective Pikachu naszym zadaniem jest rozwiązywanie spraw, zlecanych nam wraz z postępami w kampanii fabularnej i wskazanie winnych kolejnych przestępstw. Gracze sterują Timem i przemieszczają się swobodnie po ulicach Ryme City, rozmawiając ze świadkami, szukając wskazówek oraz śladów, które pozostawili po sobie przestępcy. W zadaniu tym pomaga mu oczywiście Pikachu. W zależności od wybranego poziomu trudności stworek udziela jedynie prostych wskazówek lub bezpośrednio pomaga w znalezieniu dowodów.

Kwestie techniczne

Detective Pikachu oferuje kolorową i komiksową trójwymiarową oprawę graficzną. Część dialogów w grze została w pełni zdubbingowana. Tytuł ma wiele przerywników filmowych, które możemy obejrzeć z poziomu głównego menu. Dostęp do nich otrzymujemy po aktywowaniu specjalnej figurki amiibo, która pojawiła się w sprzedaży wraz z premierą tytułu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Zapowiedziano kontynuację Detective Pikachu i Pokemon Masters
Zapowiedziano kontynuację Detective Pikachu i Pokemon Masters

wiadomość29 maja 2019

Zapowiedziano grę Pokemon Masters oraz kontynuację przygodówki Detective Pikachu. W planach są również aplikacje Pokemon HOME i Pokemon Sleep powiązane z Pokemon GO. Wszystkie te nowości ujawniono podczas konferencji zorganizowanej przez firmę The Pokemon Company w Tokio.

Ryan Reynolds wcieli się w detektywa Pikachu
Ryan Reynolds wcieli się w detektywa Pikachu

wiadomość7 grudnia 2017

Obsada Detective Pikachu, filmu aktorskiego z Pokemonami od wytwórni Legendary, niespodziewanie powiększyła się o Ryana Reynoldsa, gwiazdę Deadpoola. Aktor wcieli się w tytułowego stworka.

Kto zagra główne role w aktorskiej adaptacji gry Great Detective Pikachu?
Kto zagra główne role w aktorskiej adaptacji gry Great Detective Pikachu?

wiadomość30 listopada 2017

Poznaliśmy nazwiska aktorów, którzy wystąpią w aktorskiej ekranizacji gry Great Detective Pikachu, wydanej na konsoli Nintendo 3DS, jak dotąd tylko w Japonii. W Tima Goodmana wcieli się Justice Smith, a jego towarzyszkę zagra Kathryn Newton.