Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOS3DSAND
Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice (iOS)

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice

Ace Attorney 6

Kolejna odsłona popularnej serii prawniczych przygodówek japońskiego studia Capcom, stworzona z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Jak zawsze bohaterem Ace Attorney 6 jest renomowany prawnik Phoenix Wright.

Przygodowe | detektywistyczne | visual novel | prawnicze

Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice (iOS)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

9cze2016

3DS

20wrz2017

AND

21wrz2017

iOS

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice to prawnicza przygodówka wydana pierwotnie na konsolę przenośną Nintendo 3DS, a później także na urządzenia mobilne. Grę opracowała firma Capcom, która stała również za wszystkimi poprzednimi odsłonami tej serii.

Fabuła

Tradycyjnie wcielamy się w adwokata imieniem Phoenix Wright. W momencie rozpoczęcia akcji jest on już doświadczonym i szanowanym obrońcą, którego nazwisko znane jest w całej Japonii. W Spirit of Justice opuszcza on jednak granice swojej ojczyzny i udaje się w podróż do tajemniczego fikcyjnego państewka, którego mieszkańcy wyznają religię obracającą się wokół duchów zmarłych. W trakcie pobytu w tym kraju bohater zostaje wplątany w serię zbrodni i zmuszony do reprezentowania niewinnie oskarżonych przed lokalnymi sądami.

Jak zwykle, kampania złożona jest z szeregu odrębnych spraw. W pierwszej z nich musimy wybronić młodego kapłana imieniem Bokuto Tsuani. Po ocaleniu przed więzieniem stanie się on towarzyszem Wrighta i pomoże mu zrozumieć lokalne zwyczaje. Postać ta jest wyjątkowo gadatliwa i wręcz zasypuje nas ciekawostkami historycznymi oraz kulturowymi, a sporo z tych informacji okazuje się potem mieć istotne znaczenie podczas obrony oskarżonych.

Mechanika

Rozgrywka w wersji na platformę 3DS, AND i iOS przypomina poprzednie odsłony, ale nie zabrakło też nowości. Każda sprawa podzielona została na dwa etapy. Wpierw musimy przeprowadzić własne śledztwo – bawiąc się w detektywa, odwiedzamy miejsce zbrodni, szukamy dowodów i poszlak oraz przepytujemy świadków. Następnie zgromadzone w ten sposób informacje wykorzystujemy podczas rozprawy do obalenia argumentacji prokuratora i wytknięcia nieścisłości w zeznaniach powołanych przez niego świadków.

Największą nowością jest obecność w sali sądowej wodnego lustra. Podczas rozgrywki możemy je wykorzystać do wizualizacji związków między przedmiotami, informacjami i postaciami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice

Wymagania wiekowe Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice

12+

Wieści ze świata (Latobranie, Titanfall 2, Battlefield 4, Ghost Recon Phantoms, Halo Online, Fallout Shelter) 26/8/2016
Wieści ze świata (Latobranie, Titanfall 2, Battlefield 4, Ghost Recon Phantoms, Halo Online, Fallout Shelter) 26/8/2016

wiadomość26 sierpnia 2016

Dziś piszemy m.in. o drugim dniu Latobrania na Muve.pl, starcie drugiej fazy beta-testów Titanfall 2, nowym interfejsie w Battlefield 4 (zamiast Battleloga), wyłączeniu serwerów Ghost Recon Phantoms, anulowaniu Halo Online, kontynuacji marek THQ przez THQ Nordic, aktualizacji 1.7 do Fallout Shelter i wersji demo Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice trafi do sprzedaży w Europie we wrześniu
Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice trafi do sprzedaży w Europie we wrześniu

wiadomość12 maja 2016

Firma Capcom poinformowała, że anglojęzyczna wersja prawniczej przygodówki Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku. Gra dostępna ma być wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Ace Attorney 6 - Capcom zapowiedział nową odsłonę cyklu
Ace Attorney 6 - Capcom zapowiedział nową odsłonę cyklu

wiadomość2 września 2015

Firma Capcom ujawniła Ace Attorney 6, czyli nową odsłonę wyśmienitego cyklu prawniczych przygodówek, która zmierza na konsolę przenośną Nintendo 3DS.

3DS
AND
iOS