Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DSiOSAND
Okładka Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice (3DS)
OkładkaPhoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice (3DS)

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice

Ace Attorney 6

Kolejna odsłona popularnej serii prawniczych przygodówek japońskiego studia Capcom, stworzona z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Jak zawsze bohaterem Ace Attorney 6 jest renomowany prawnik Phoenix Wright.

Przygodowe | detektywistyczne | visual novel | prawnicze

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice Premiera

9cze2016

3DS

20wrz2017

AND

21wrz2017

iOS

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice to prawnicza przygodówka wydana pierwotnie na konsolę przenośną Nintendo 3DS, a później także na urządzenia mobilne. Grę opracowała firma Capcom, która stała również za wszystkimi poprzednimi odsłonami tej serii.

Fabuła

Tradycyjnie wcielamy się w adwokata imieniem Phoenix Wright. W momencie rozpoczęcia akcji jest on już doświadczonym i szanowanym obrońcą, którego nazwisko znane jest w całej Japonii. W Spirit of Justice opuszcza on jednak granice swojej ojczyzny i udaje się w podróż do tajemniczego fikcyjnego państewka, którego mieszkańcy wyznają religię obracającą się wokół duchów zmarłych. W trakcie pobytu w tym kraju bohater zostaje wplątany w serię zbrodni i zmuszony do reprezentowania niewinnie oskarżonych przed lokalnymi sądami.

Jak zwykle, kampania złożona jest z szeregu odrębnych spraw. W pierwszej z nich musimy wybronić młodego kapłana imieniem Bokuto Tsuani. Po ocaleniu przed więzieniem stanie się on towarzyszem Wrighta i pomoże mu zrozumieć lokalne zwyczaje. Postać ta jest wyjątkowo gadatliwa i wręcz zasypuje nas ciekawostkami historycznymi oraz kulturowymi, a sporo z tych informacji okazuje się potem mieć istotne znaczenie podczas obrony oskarżonych.

Mechanika

Rozgrywka w wersji na platformę 3DS, AND i iOS przypomina poprzednie odsłony, ale nie zabrakło też nowości. Każda sprawa podzielona została na dwa etapy. Wpierw musimy przeprowadzić własne śledztwo – bawiąc się w detektywa, odwiedzamy miejsce zbrodni, szukamy dowodów i poszlak oraz przepytujemy świadków. Następnie zgromadzone w ten sposób informacje wykorzystujemy podczas rozprawy do obalenia argumentacji prokuratora i wytknięcia nieścisłości w zeznaniach powołanych przez niego świadków.

Największą nowością jest obecność w sali sądowej wodnego lustra. Podczas rozgrywki możemy je wykorzystać do wizualizacji związków między przedmiotami, informacjami i postaciami.

Ostatnia modyfikacja 12 maja 2016

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice: Odpowiednia dla każdego wieku.

3DS
AND
iOS